Motorola cep telefonlarında projektör!

Motorola, cep telefonlarının projektör olarak kullanılabilmesi için gerekli çalışmaları başlattı.

  • Uğur Seven - Onur Seven

Mobil telefon sektörünün devlerinden Motorola, her geçen gün yeni bir işlev kazanan cep telefonlarının projektör olarak da kullanılabilmesini sağlayarak pazara yeni bir heyecan getirmeyi planlıyor. Böylece kamera, fotoğraf makinesi ve MP3 Player olarak kullanabildiğimiz cep telefonlarımızı projektör olarak da kullanabileceğiz.

Motorola, mini projektörler konusunda uzman bir firma olan Microvision ile işbirliği yaparak, yeni nesil cep telefonlarına PicoP adı verilen mini lazer projektörler entegre edecek. Böylece cep telefonlarındaki veriler, bir projeksiyon cihazına ihtiyaç olmadan, üç adet lazer yardımıyla 120 ekran TV boyutunda yansıtılabilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Microvision yetkilileri, Motorola ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getirerek, PicoP'un, gelecekte, MP3 Player ve fotoğraf makinelerinde de kullanılacağını belirtti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

tutmaz motorola yapsada tutmaz nokia yaparsa olay olur.

motorala sadece turkiyede cok tutmuyo asimileci..
yurtdısında cok fazla satıyo. bu mutlaka tutacaktır ama cep telefonun projeksiyon olarak kullanılması cok ilginc daha ne olabilir acaba

iyi olur ama onu nasıl cepe sığdırırlar merak ediyom

@OBA Samsung projeksiyon lu cep tlf var çok eski yıllarda üretmiştir hala piyasada var

bu beklenen gelişme olcağı daha önce bildirilmişti şimdide çalışmalar başlamış başarılsın ve de tanıtılsın öle bir turatkı bu malesef ama denıldıgı gibi nokia da olsa daha süper patlardı alıştı herkes nokia ya ama önemli olan çıkartılması git dağa bayıra yeşilliğe aç tlf kaydettıgın filmi 120 ekran seyret konfor bu işte bir de tv tuner eklerlerse içine değmeyin keyfimize

hep düşünürdüm daha ne entegre edilebilir diye ancak bunu hiç beklemezdim,çok şaşırtıcı gelişme :)

şahsen tutulacak bir gelişme olduğunu düşünmüyorum.

Telefonda projektör bence gereksiz.Projektörlerin en ucuzu 600-700 YTL.Bi de telefonun fiyatı dda eklenince gör fiyatı.Çok zor bi proje.Büyük risk var.Bi de bu telefonların tek alıcıları iş adamları olur.Yani çok fazla alıcısı olmaz.Firmalar için büyük risk var bu projektörlü telefon işinde.

asimileci sana katılıyorum nokia ya da a en azından bi sonyericsson yapsa ii tutar ama motorola da tutmastabi motorola yaparsa noki gibi firmalar da bunu yapr

kamikaze biraz eskiye git 5 mp dijital kameralar bundan birkaç yıl önce kaç paraydı bugün telefonlarda görmeye başladık bu kalitede kameraları.... tutmaz diye de birşey yok televizyon için bile insanlar geçip saatlerini bu kutu karşısında harcamaz denilmiş...

kamikaze : telefonun alıcısı neden iş adamı olmak zorunda ? telefonla video gösterimi yapıp film izlenebilir ve gerçekten de çok parlak bir fikir hatta cep telefonlarında yepyeni bir devrim. Bunlar gelişmiş düzeylere geldiğinde oldukca faydalı olacak. Mobil projektör inanılmaz imkanlar sağlar.

normal projektör fiyatlarıyla bunu bir tutamazsın projektörün fiyatını çoğunlukla arttıran ampülüdür. Bunun ki daha düşük kapasiteli olacak. Bu yüzden öyle bir fiyat bekleme zaten high - end piyasaya ilk olarak çok yüksek fiyatlarla çıkarlar fakat rekabetten biranda fiyatları düşüşe geçer. Bunun oturması 3-4 sene alır , fiyatların düşmesi d 6 sene. bence 2013..

mantıklı yorumlar yapalım

teknolojide piyasada büyük firmalar birbirlerini çok çabuk yakalarlar çoğu zaman onları önde tutan kullandıkları teknoloji değil pazarlama yetenekleridir. Motorola veya bir başkası bunu çıkarınca diğerleri çok hızlı bir şekilde bunu takip eder. Ayrıca motorola sadece türkiyede tutmuyor.

aynen o teknolojiyi nokia yapsa olay olur

bence güzel bir proje hemde aşıklar için cok dahja guzel bır proje artık cılgın asıklarbu projektorle kımbılır nelerı nerelere yansıtırlar bılınmez... :):):) hayırlısı olsun diyelim bekleyelim ve görelim.. bence çokk tutulur..

Motorola Microvision işbirliğini inşallah daha da derinleştirirde bizda güzel eklentileri görürüz

Sen de yorum yaz