Motorola Droid X: Cepte müthiş overclock!

1GHz işlemci hızı size yetmiyorsa, tehlikeleri de göze alıyorsanız, işte size overclock'lu bir cep!

  • Gökay Özbudak
Droid X'e overclock yöntemi!
Pilden tasarrruf etmek isteyenler için de bir yöntem...

Motorola Droid X'in işlemci hızından pek memnun olmayanlar ya da her zaman daha fazla hız diyenler için, Elkay olarak tanınan bir overclock uzmanı telefonun içine yerleştirilebilien bir kernel modül tasarladı. Bu sayede Motorola Droid X'in işlemci hızı da artıyor.

Droid forumlarında olayı anlatan Elkay, işlemlerin çok dikkatli yapılmasını da söyledi; ">Overclock.ko'daki dosyayı /system/lib/modules klasörüne yerleştirin. Root Explorer'ı kullanarak gerekli izinleri yazdığınızdan da emin olun. İzinler bu klasörün içindeki diğer kernel modülleriyle de aynı olmalı; User R/W ve Group/Others R (664)."

"En yetkili kullanıcı olarak girdiğinizden emin olun. Buradan sonra artık, overclock.sh, komutuyla işlem yapabilirsiniz. İki değişken bulunuyor biri işlemci hızı diğeri ise voltaj."

Elkay 1Ghz'in 66'ya denk geldiğini ve 1.8V'ye denk gelen 96'nın kesinlikle aşılmaması gerektiğini de söyledi. Bu işlem, işlemci hızını ve voltajı düşürüp, pilden tasarruf etmenin de iyi bir yolu gibi görünse de yapılabilecek en küçük yanlış bir hareket bile sizi yeni telefonunuzdan edebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

nokia 5800 da da oluyo mu

artık telefonlar için soğutma sistemleride çıkarsa şaşırmam...

5800 zaten o.c yapıldı iki kez 369mhzden 444mhzye çıkarıldı daha da fazla çıkacağını zannetmem zaten uygulama çalıştırınca telefon ısınıyor

telefon altına buz torbası koyarsınız sorun olmaz

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play