Motorola markalı telefonlara elveda!

Üzerinde Motorola yazan cep telefonları için yolun sonu gelmiş gibi görünüyor!

Motorola markalı telefonlara elveda!

"Motorola" sözcüğü, ilk cep telefonlarıyla ilişkilendirilir ancak onu artık telefonların üzerine görmeyeceğiz. Marka işleri artık Motorla Mobility'nin sahibi olan Lenovo tarafından yönetilecek.

Bununla birlikte "Moto" ismi üst seviye telefonlarda kullanılmaya devam edilecek. Lenovo'nun kendi geliştirdiği "Vibe" ise alt seviye telefonlarda kullanılacak. Bu telefonların üzerinde mavi Lenovo logosu bulunacak. Değişiklikleri Moto X üzerinde canlandırmak istersek, Lenovo markalı bir Moto X hayal edebiliriz. "M" logosunun da kullanılmaya devam edileceği söyleniyor. Motorola, yaptığı bir açıklamada "Motorola" isminin 2013'te çıkan Moto X'ten bu yana ürünlerin üzerinde kullanılmadığının da altını çizdi.

Motorola, Lenovo altında bir bölüm olarak hayatını sürdüreceğinden tamamen ortadan kalkmamış olacak. Lenovo, PC'ler için çok büyük bir isim olsa da aynısı telefonlar için geçerli değil. Firma, ismini güçlendirmek için muhtemelen Moto serisinden faydalanacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Buda bir devrin sonu demektir! 2015 ortalarında Lenovo Motorola'yı devraldığında kaderinin mühürlendiğini, defterinin dürülmesine ramak kaldığını yine bu platformda yazdığım da, çok bilmişler (!) böyle bir marka kaldırılamaz asla batmaz dogmatik görüşü ile kontra yapmışlardı. O beylere sesleniyorum, merhum Motorolayı nasıl bilirdiniz, buyrun beyler cenaze namazına.

MS'un politikasının erken zaman sonuçlarını unutmasın da. Yani elinde bunu tolere edebilecek kadar bir sermaye olması gerektiğini.

hayatının yanlışını yapar.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir