Motorola'nın Android planları...

Artık Google'ın olan Motorola, yeni Android ceplerinde herkesin beklediğini yapmayacak!

  • Zeynel A. Öztürk
Motorola, Android'de kendi arayüzünü kullanacak!
Varsayılan Android 4.0 arayüzünü kullanmayacak

Motorola, geçtiğimiz hafta resmen Google'a ait bir şirket haline geldi. Ancak Motorola'nın Android 4.0'lı cep telefonlarında "stok Android arayüzünü" kullanmayacağı, bunun yerine kendi arayüzünü yayınlayacağı ortaya çıktı.

Motorola'nın Japonca sitesindeki görüntülere göre Motorola'nın kullanıcı arayüzü, stok arayüzünden çok da farklı değil. Göze çarpan değişiklikler arasında farklı simgeler, bazı biçim değişiklikleri ve farklı kilit ekranı ile farklı giriş ekranı göze çarpıyor. Motorola'nın yeni kilit ekranı, kamera, kısa mesaj, telefon defteri ve giriş ekranı gibi öğeler hızlı erişim sağlıyor. Motorola ceplerde sosyal ağlara özel widget'lar (giriş ekranı araçları) gibi ek araçlar da bulunuyor.

Telefonlarındaki kamera arayüzünü de elden geçiren Motorola, video kaydı sırasında fotoğraf çekmeye izin veriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

MotoBlur google'in olduguna gore kendi modellerinde farkli arayuz istiyorda olabilir google.

Bu Google Motorola ile ne yapmaya çalışıyor anlaşılır gibi değil,resmen üvey evlat muamelesi yapıyorlar Motorola gibi asil bir firmaya...

bennimsemediler gitti en başından bu yana... hala abuk subuk şekilde htc ye Samsung gibi firmalara Nexus yaptırmaya çalışıyorlar gülermisin ağlarmısın...rahatsızlar yemin ediyorum...

Biraz zaman lazim. Google Motoyu akilli kullanirsa hem kendisi hem kullanicilar kazanir.
1 Bootlader acik olucak
2 Bütün Android üreten firmalar güncelleme konusunda mecbur kalicaklar.

elimde Galaxy tab var hala ICS sürüm bekliyoruz 7 ayda yayinlamak ne zormus gercekten android artik bir ceki düzene girmek zorunda.

Sen de yorum yaz