Motorola'nın yeni stratejisi Android üzerine

Motorola Android için fedakarlık yapmaya devam ediyor. Firmanın aldığı radikal karar burada...

  • Halil Mollaoğlu
Motorola'nın yeni stratejisi Android üzerine
Motorola: Android'i kullanacak.

ABD'li cep telefonu üreticisi Motorola, cep telefonu bölümü personelinin yaklaşık olarak yarısını işten çıkartmak ve gelecekte Android pazarına odaklanmak istiyor.

Haberin kaynağı Phonescoop.com. Siteye göre gelecekte cep telefonu üretimi senelik olarak 12 model ile sınırlandırılacak. Ayrıca Motorola iş-telefonu alanında sadece Android ile çalışan cihazlar üretmek istiyor.

İlk Android'li telefon 2. çeyrekte
Motorola Android pazarına girmeyi çoktandır planlıyor. Firma 2008'in ortasında bu yana 350 kişiden oluşan bir grubu Android projeleri için görevlendirdi. Firma içi kaynaklar Android Social Networking Smartphone'in çoktan devreye girdiğini söylüyor. Google Android yüklü ilk cihazların ise 2009'un ikinci çeyreğinde Motorola tarafından resmi olarak tanıtılması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

kriz galiba motorolayıda vurdu...

delibalta_53 yazmış:
kriz galiba motorolayıda vurdu...
18 Ocak 2009 Pazar, 16:26

motorola yıllar önce vurulmuştu bir de üstüne kriz vurdu :) aslında amerika'yla çok özdeşleştiği için türk insanına ekstra antipatik gelen motorola'nın firmware'leri rusya ,endonezya ,hindistan ve çin gibi çokça kullanıcı olan ülkelerde hemen kırılıyor ve bu telefonu istediğiniz gibi modifiye edebilmenizi sağlıyor . girin nete bakın hiç nokia yazılımı kırılmış mı ? nokia'nın sadece sertifika kontrolü kırılıyor ama sony ericsson ve motorola'nın tüm sistemleri kırılıyor ,böylece telefonu acayip özelliklerle donatmak mümkün .

umarım en kısa zamanda yeni modellerle piyasaya döner .

Android bu vallahi hayat verebilir Motorolaya :) Bekliyoruz kendilerinden güzel bir Android li dokunmatik ekran :)
Bıktık Şu iPhone Meraklılarının Telefonlarını Övmelerinden..
Görmemişin Bi Dokunmatik Ekranı Olmuş Misali :)

motorola pek tutulmadı sevilmedi modelleri anti patik kullanması zor motorola bence bu telefon piyasasından cıksada oluryani bi mahsuru yok bence

Motorola kendi memleketindeki vatandaşlarından destek görmese zaten tek bir telefon bile satamazdı, android bile kurtaramaz motorolayı

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play