Motorola'dan şaşırtıcı güncelleme açıklaması!

Motorola, Android'in aylık güvenlik güncellemeleri konusunda yaptığı açıklama ile kullanıcılarını şaşırttı!

  • Cenk Atlı
Motorola'dan şaşırtıcı güncelleme açıklaması!

Motorola, Google tarafından sunulan aylık Android güncelleme planının yerine daha geniş aralıklarla bir güncelleme rotası izleyeceğini duyurdu. Ars Technica'da yer alan rapora göre firma, kullanıcıların cihazlarını Android güvenlik yamalarıyla sürekli güncel halde tutmanın önemini bildiklerini ve ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Firma tarafından yapılan açıklamada bu güncellemelerin bazı test ve onay aşamaları nedeniyle aylık düzlemde yapılmasının zorluğuna değinildi. Buna göre firma Maintenance Release ya da OS güncellemesi gibi dönemlerde toplu olarak bir güncelleme sunmayı daha uygun bulduğu açıkladı.

Bu da Lenovo bünyesinde yer alan firmanın sunacağı düzenli güncellemelerin Nexus cihazlarda olduğu kadar düzenli ve hızlı olmayacağı anlamına geliyor. Motorola'nın son yıllardaki güncelleme kayıtları da pek iç açıcı değil. Örneğin 2015'te piyasaya sürülen Moto X'in, ancak üç ayda bir güvenlik güncellemesi aldığı biliniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Samsung a sürekli güncelleme geliyor. Şuan güvenlik yamasının tarihi 1 temmuz 2016 ve android sürümü 6.0.1. Yeni samsunglar sürekli güncelleniyor.

Sonuçta 2 yıl adamakıllı destek veren nadir firmalardan. Bence düşünüldüğü kadar gerekli olmadığı için böyle bir politika izliyor olabilirler

Bence zırt bırt güncellemeye de gerek yok

Verse yüklemem. Telefona hiç virüs girerim

Sen de yorum yaz