Mozilla'dan Firefox Android launcher!

Firefox'un arkasındaki Mozilla, şimdi de yeni bir Android launcher'ı hazırlıyor!

Mozilla'dan Firefox Android launcher!

Firefox'un geliştiricisi Mozilla, şu sıralar pek yoğun. Kendi mobil işletim sistemini de geliştiren firma, şimdi de yeni Android launcher'ının ekran görüntüsünü ortaya çıkardı.

Mozilla, yeni alternatif giriş ekranının "istediğiniz an içerik keşfetmenize" izin vereceğini söylüyor. Bir başka alternatif giriş ekranı olan EverythingMe'yi temel alan launcher, ilgi alanlarınıza göre doğru zamanlarda"akıllı klasörler" oluşturuyor. Mozilla'nın paylaştığı görüntüdeki Firefox Android launcher'ı, EverythingMe'ye oldukça benziyor, sadece renkleri biraz daha Firefox renklerine yakın.

Ekran görüntüsünde üst tarafta görünen klasörler, muhtemelen launcher'ın öne çıkan özelliği olan akıllı klasörler. Bu klasörler, örneğin tüm müzik uygulamalarınızı bir klasörde, tüm sosyal uygulamalarınızı ayrı bir klasörde topluyor. Bu simgelerin altında ise bulunduğunuz yere ve o anki saate bağlı olarak kullanmak isteyebileceğiniz uygulamalar sıralanıyor.

Launcher, Firefox for Android ve EverythingMe'nin içeriksel web aramalarını bir araya getirerek kişisel bir web deneyimi de sunmayı amaçlıyor.

Mozilla'nın yeni "akıllı" launcher'ının mevcut çok sayıda launcher ile başa çıkıp çıkamayacağını biz de merak ediyoruz. Yazılımın arkasında Mozilla'nın olması, bir şansının olduğu anlamına gelebilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

amacın dan cok herşeyi yapıyor tarayıcıya bak tırt ama

türkiye olunca kurulamıyor. Ancak xdadeveloperdan apk file olarak indirilebilir

Beklediğim buydu

Bence en iyisi Smart Launcher.

Android üzerinde gelen Android Browser'ın Google Play üzerinde aranırsa yeni geliştirilmiş olanı var, simge ve adı tümüyle aynısı ama farkı HTML5 desteği.... Bunu bulup kurun. Diğer önereceğim HTML5 destekli çok hızlı iki tarayıcı MAXTHON ve UC BROWSER... Ancak tablet üzerine bunların HD Tablet sürümlerini değil telefon için olan sürümlerini yükleyeceksiniz, çünkü bunlar HTML5 destekli... Diğer tarayıcılarla boşuna zaman kaybetmeyin, evet tanınmış adları var ama Android üzerinde PC bilgisayarlarda olduğu gibi hiç de başarılı değiller. Önermiyorum.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir