Mozilla'dan parola çözümü!

Mozilla, bizi web sitelerine kullanıcı adı ve şifre girmekten kurtaracak çözümünü tanıttı!

  • Zeynel A. Öztürk
Mozilla'dan parola çözümü!

Mozilla, web sitelerine oturum açma çözümünü tanıtmaya başladı. BrowserID adındaki sistemi kullanmak için öncelikle kullanıcının Mozilla üzerinde bir hesap oluşturması gerekiyor. Böylece BrowserID destekli web sitelerinde sadece e-posta adresinizi girerek oturum açabiliyorsunuz.

BrowserID'yi desteklemek isteyen geliştiriciler, JavaScript kitaplığına ve API'sına bağlantılar ekleyerek bunu yapabiliyorlar. Ayrıntılı bilgiler, Mozilla'nın bu adresteki blog gönderisinde yer alıyor.

Browser ID, Twitter ve Facebook gibi siteler tarafından kullanılan oturum açma sistemine rakip olmayı amaçlıyor. Mozilla, BrowserID'nin daha güvenli ve gizliliğe daha çok önem veren bir yöntem olduğunu söylüyor. BrowserID, Mozilla tarafından Temmuz 2011'de bir prototip olarak yayınlanmıştı ve kurum, sistemi bu ay kendi sitelerine yerleştirmeyi tamamladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

bu yeni birşey değilki? facebook twitter ve google bunu 1yıldan beri kullanıyor mantığı alıp farklı bi platforma taşımışlar yazik

Ben şahsen şifremi kimseyle paylaşmam böyle bir özelligede ihtiyaç duymam

ne gerek var? şifre yöneticiler var ya ?

last pass eklentisi bu işi yıllardır yapıyor hemde tüm tarayıcılar ve windows için günaydın...

chrome da zaten olan bir özellik

yorumlara bakıyorum da birisi chrome ile kıyaslamış ne alakaysa bu özellikle. diğer birisi de last pass yapıyor demiş. browserid tamamen farklı birşey ki. diyelim ki tarayıcınına browserid'nizi girdiniz. bu özelliği destekleyen sitelere girip direk yorum yazarsınız yada bir üyesiymiş gibi kullanabilirsiniz. yani bir siteye girip 3-4 dakika üyelik ile uğraşmazsınız. browserid'niz zaten mevcuttur tarayıcıda. bu özelliği destekleyen site ise işinizi daha da kolaylaştırır.

Chrome zaten bu özelliği çok iyi yapıyor. hemde fazlası ile,

bugmenot eklentiside benzer bir görevi görüyor

Sen de yorum yaz