Mozilla Firefox 3'ün 5. beta sürümü hazır

Tilkinin 3. sürümü gittikçe finale yaklaşıyor. Geliştiriciler 5. beta sürümünü yayımladılar...

  • Halil Mollaoğlu
Mozilla Firefox 3'ün 5. beta sürümü hazır
5. Beta: Tilki gittikçe daha çok gelişiyor.

Popüler web tarayıcısı Mozilla Firefox'un merakla beklenen 3. sürümünün 5. betası ilgililerin indirme inisiyatifine sunuldu. Bu yeni betada yer imleri yöneticisi geliştirilmiş ve arayüzde ufak çapta değişiklikler yapılmış. Tüm değişiklikleri öğrenmek için indirme linkindeki sürüm notlarını okuyabilirsiniz.

Mesela "Home" simgesi adres satırının altından kaldırılıp sol tarafına yerleştirilmiş. Sekmelerin görünümünde de ufak tefek yenilikler mevcut.

Bu beta sürümünün son beta olması bekleniyor. Zira geliştiriciler mayıs ayının başında ilk RC (nihai sürüm adayı) sürümünü yayımlamayı planlıyorlardı.

Download: Mozilla Firefox 3 Beta 5 (Tüm diller)

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

bir internet tarayıcısı bu kadar mı güzel bu kadar mı şeffaf olur? mozilla firefox 3 beta 5 'i çok ama çok sevdim ve beğendim eklenti uyumluluğun olmasada harika safariden daha güzel buldum seni puanım 10 üstü 10

bazı eklentilerde uyumsuzluk var inşallah kısa sürede düzeltirler

Anlamıyorum firefox actıgımda işlemcinin rpm cok yuksek oluyor.
Cok kastırıyor..O yuzden Opera benım için şimdilik iyi.

Firefox 3 RC Mayıs
Firefox 3 Haziran

eklentilerde uyumsuzluk var bazıları çalışmıyor bazıları için kısmen çalışıyor diyor ayrıca bazen yeni sekmede pencere açarken program donuyor işlemciyi zorluyor. ben tavsiye etmiyorum 2.13 sürümü kullanın bence.

şu an için beta 4 de kalacam. flashgot ve kullandığım birkaç eklentiden başka işim olmuyo. sorunsuz kullanıyorum. çökme derdi falan da yok. surf işinde zaten opera var. ff yi sadece indirme işlemlerinde desteği bol diye kullanıyorum.

Firefox beta5 ile javascript çalıştırmada en yakın rakibi opera'dan 2 kat hızlı.. Yeni eklenen gabage collector ile ram kullanımı da düzene girmiş durumda.. Bir nokta da akıllı adres çubuğu önerileri: artık kullanıcıların yazdıklarını öğrenip en uygun siteleri üstte gösteriyor, hem de site başlığı ile beraber.. Ayrıca önceki betalarda çokça rastlanılan çökmeler büyük oranda düzeltilmiş.. Doğrusu açılış süresi kısa diye opera kullanmak bana mantıklı gelmiyor, tonla kullanılmayan yer işgal eden özelikleri de cabası.. (misal: torrent)

ççççççççoooooooooooookkkkkkkkkkkkk yavaş çokkkkkkkkk yavaş

ben hayyata firefox kuLLanmam cünkü cok probLemi war adobe shockwawe ekLentisi kuruLmuor hatası düzeLtLemior internet i tavsiye ederim beLki frefox hızLı oLabiLir ama internet daha qüncel

Mozilla'nin ilk olarak yapması gereken iki şey var!
1- RAM KULLANIMINI AZALTMAK
2- SOĞUK/SICAK AÇILIŞI HIZLANDIRMAK

Bu iki sıkıntı dışında Firefox'u çok seviyorum! (Bazı IE sayfaları ile uyumsuzluğu dışında)

google arama cubugu yuklenmıyo ya bu cok kotu bıde turkce facebook youtube de desteklemıyo 2.0 surumu daha ıyıydı bence

FF 2.0 dan 20 kat daha güzel ama kararlı sürüme geçmesini bekleyecem hata verinde debugger otomatik devreye giriyo kasıyo falan ama harbiden süper yapıyolar.

firefox beta güzel olmuş ama internet download manager programını engelliyor ve engellemeyi de kaldırmıyor.bu yüzden eski sürüme döndüm

firefox beta güzel olmuş ama internet download manager programını engelliyor ve engellemeyi de kaldırmıyor.bu yüzden eski sürüme döndüm

güsel bir proram yapmışsınız ayrıntılar la çok ilgileniyorum:D:D:D:D:D:D:D:

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play