Mozilla Firefox 3'ün ilk RC sürümü hazır

Tilki hayranları PC başına: Mozilla Firefox'un merakla beklenen 3. sürümü RC seviyesine geçti...

Mozilla Firefox 3'ün ilk RC sürümü hazır
Firefox 3: Beta aşamasından kurtuldu. Nihai sürüme bir adım daha yakın.

Popüler tarayıcı Mozilla Firefox beta sürecinden çıkıp RC (Release Candidate) seviyesine geçiş yaptı. Şu an itibariyle RC1 sürümü indirilmeye sunuldu.

Bu sürümde güvenlik, performans ve kullanım kolaylığı gibi konularda düzeltmeler ve geliştirmeler yapılmış. Ayrıca geliştiriciler için daha güçlü bir platform oluşturulmuş.

One-click site info özelliği sayesinde gezindiğiniz site hakkında detaylı bilgi edinebiliyorsunuz. Firefox güvenlik olmayan bir web sitesine girdiğinizde sizi uyarıp siteyi engelliyor. Eklenti güncellemeleri artık daha güvenli bir şekilde gerçekleşecek. Ayrıca Firefox anti-virüs yazılımınıza entegre olup, indirdiğiniz çalıştırılabilir dosyaları (.exe gibi) tarayacak. Bunun dışında Vista'nın Ebeveyn Denetimleri artık tam anlamıyla destekleniyor.

İster verdiğimiz linkten doğrudan kurulum dosyasını indirin, ister otomatik güncelleme özelliği üzerinden yükseltme yapın.

Download: Firefox 3 RC1 (tüm diller için)

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

İnş yakında tamamlanırda full sürümü çıkar..

Ben indirip kurdum yalnız daha tam hazır değil ben en azından eklentileri karşılar diye bekliyordum bunu nasıl geri alabiliriz yani 2.14 sürümüne

hızında pek bir degişiklik yok sanki ama görsel olarak daha güzel geldi.

bende tam sürümü bekliyorum görsiliigni begendım ama halen 2 yi kullanıyorum

ben indirmeyin derim..final sürümü çıkmasını bekleyin..bu tam hazır değil henüz..en iyisi 2.14 sürümü

tam sürümünü beklemek en mantıklısı tamamen işi bitmiş bir program olmalı sonrasını zaten kullanıcılar hallediyorlar :)

Arkadaşlar indirip kurdum. Sonra ne kadar kaynak yediğini görünce gözlerime inanamadım. Daha sonra opera da 9 sekme açtım, firefoxta ise 20 tane (Hepsi aynı siteden). Task manageri açtığımdaysa opera 103.000 K, firefox ise 56.000 K'yi gösteriyordu. Kimbilir tam sürümü nasıl olacak????

Ben kurdum nightly tester tools ile uyumluluk sağlanıyor ama betadan "rc"ye ne değişmişse firefox 3 uyumlu eklentiler dahi doğru düzgün çalışmıyor uyumluluk modunda ise eklentiler bütün özelliklerini kaybediyor ve betalarda oldugu gibi ayrı kurmak yerine 2.14 ün üstüne kurduğu için ve eski ile yeni sürüm uyumsuz olduğu için açılışta baya bekletiyor açılınca da tam çalışmıyor rc1 kullanırım diyordum ama baktım olmayacak firefox'u toptan temizleyip 2.14'ü tekrar kurdum eklentileri tekrar yükledim böyle devam ederse firefox 2 14'e kadar gitti beta 5 oldu herhalde rc de bir 10 bulur o zaman belki tam sürümden önce firefox 3 rc 10'u kullanırım

ben günlük sürümleri (Minefield) kullanıyorum, yani Firefox 3 RC1 bile benim için geride kaldı/eskidi.

rc2 çıkmayacak

Bildiğim kadarıyla bu sürüm ana sürümden önceki son sürüm. Ben kurdum ve güzel buldum.

ben betaları denedim gayet iyiydi bunu henüz denemedim ama iyidir mutlaka. firefox bence piyasadaki en iyi tarayıcı. ff3 ün tam çıkış tarihi haziran gibi olacak sanırım.

arkadaslar firefox 2.14 deki eklentıler n kadar uyumlu bılen herkesten cevap beklıyorum saygılar

firefox 2yi fasterfox la kullanıyordum, firefox 3 de fasterfox olmadan bu hızı yakalıyor,ayrıca eskiden kullandığım temaların ff3 versiyonlarını da buldum,aero fox ve aquatint gibi muhteşem temalar 3 ile kullanılabilir versiyonları var.

ne biri hiz mi dedi? Tek cevap safari 3.1 arzu eden herkes hız delisi olur ha tek eksigi firefox dak eklenti olayının olmaması

ie 8.0 beta yı deneyen oldumu bilmiyorum. iki gündür kullanıyorum hiç de fena değil hele ie7pro eklensiyle beraber...

Eklentileri,harika temaları ve kullanım kolaylığı ile Dünyadaki EN İYİ Browser bence. Safari'nin eklentisi YOK! Explorerdaki Eklentilerin çoğu PARALI :) Opera kullanıcı dostu değil ve adblock fasterfox gibi eklentiler yerine bolca clock and aquarium gibi görsellerle dolu. FF3 RC1 sürümü Hız olarakta 2.14 ten Çok farklı olmuş o hantal hızın yerini Sürat teknesi almış! Açık kaynaklı Mozilla !

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir