Mozilla, iPhone ve Android'e duacı

Mozilla, iPhone ve Android'in cep telefonu endüstrisine katkılarından dolayı ikisine de minnettar

Mozilla, iPhone ve Android'e duacı
Mozilla, her ikisini de seviyor...

Mozilla Avrupa'nın başkanı Tristan Nitot, iPhone ve Android'in cep telefonu pazarının gelişmesine ve sınırlarının aşılmasına çok önemli katkılarda bulunduğuna inanıyor. "Bence iki yıl önce iPhone doğru yöne doğru atılmış çok önemli bir adımdı. Şimdi Android bir adım daha ileri atıyor" diyen Nitot, diğer yandan açıklık konusunda her ikisinin de yeterli olmadığını düşünüyor.

Nitot; "Android'in nihai hedefinin tamamen açık bir iş modeli olduğunu sanmıyorum ama bu konuda iPhone'dan daha ileri olduğunu söyleyebilirim. iPhone çıktığında, o da aynı şekilde var olan modellerden daha ileri görüşlüydü" diyor ve ekliyor; "Artık duvarlar yıkılıyor. iPhone bu konuda önemli adımlar attı, Android de yardımcı oluyor ve bence Mozilla bu konuda daha da ilerici adımlar atabilir. Biz de artık mobil cihazlarda daha önemli atılımlar yapma sürecine girdik".

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Mozilla da akıllı cep telefonu pazarına girerse şaşırmamak lazım. Yada akıllı cep telefonları için yazılım üretme gibi işlere girecektir. Mozilla, Firefox'u daha iyi yapsın sonra istediği sektöre girsin. Onlardan başka isteğim yok.

windows mobile ve daha önceden simbian icin ne yapmislarda simdi yapacaklar kendileriyle alakasi olmayan tanimadiklari bir platform icin yapilan yorum mantiksiz ve bilgisizliktir.
Bugun Opera bu bu konuda konusursa adamlarin hakki olur ama Firefox gercekten ilginc.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir