Mozilla'nın uygulama dükkanı geliyor!

Mozilla Firefox ile yetinmiyor, IE, Chrome, Opera ve Safari'ye de sızmaya hazırlanıyor...

  • Gökay Özbudak
Mozilla'dan tarayıcı dükkanı geliyor!
Her tarayıcı için uygulamalar...

Google'ın yakın zamanda Chrome tarayıcısı için uygulamaların indirilebileceği, Apple'ın App Store'u gibi bir yer açacağını biliyorduk. Chrome'un Mayıs ayında bunu duyurmasından birgün sonra da Mozilla buna benzer bir proje üzerinde çalıştığını açıklamıştı.

5 ay sonra Mozilla'dan bu konudaki ilk sinyaller gelmeye başladı. Firma bu sistemi tanıtırken bir prototipini de hazırladıklarını duyurdu. Mozilla'nın bu projesinde Google'ınkinin aksine, tüm tarayıcılara yer var. Google yalnızca Chrome tarayıcısı için uygulamaları kullanıcılara sunarken, Mozilla, Firefox 3.6 ve sonrası, Firefox mobil, Internet Explorer, Chrome, Safari, Opera için de uygulamalar sunacak.

Google'ın Chrome Web App Store'unun bu mevsimde bir zaman çıkması beklenirken, Mozilla'nınki ne zaman hazır olacak bilinmiyor. Ancak Google'ınkine yakın bir zamanda olması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Mozilla App Store ile uğraşcağına FF 4'ün final sürümünü çıkarsın artık. Gerçi zaten mozilla yapıyorsa bu app store olayıda 2 sene sonra anca çıkar herhalde :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play