MS'a açılan gelmiş geçmiş en büyük dava!

Docx davasından bu yana en ciddi iddia gün yüzüne çıktı! İşte Microsoft'a inanılmaz dava...

Microsoft'a dev patent davası!
Sonuca mahkeme karar verecek

Microsoft'a çok ciddi bir dava açıldı, Salesforce.com, dev şirketi patenet ihlaliyle suçluyor.

Windows 7'de ve bulut bilgi işletim sistemlerinde kullanılan bazı teknolojilerin kendisine ait olduğunu iddia eden şirket hakkını mahkemede arıyor.

5 Patent söz konusu, Windows Server AppFabric'te Azura üzerinde uygulama kurulumu, Hotmail ve SkyDrive'ı içeren Windows Live Hizmetleri, .NET, Windows 7 ve Server 2008 R2 ile SharePoint ürünleri tehlikede.

Zararının 3 katının tazminini isteyen Salesforce.com, bu teknolojilerin kullanımının durdurulmasını istiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

millet iyice azıttı galibaaa...!!!

iyi ya işte, excel' de hücre birleştirme yokken ben hücre birleştirme işleminin bu günkü halini ve davranışını tasarlamıştım, ama kalkıp patent alıp Microsoft' a dava açmadım, bunu sadece kendim tasarlayıp böyle olacak dedim ve bir zaman sonra gerçekten tsarladığım gibi oldu... millet, para kazanmanın yolunu fena bulmuş...

emeksiz ve haksız kazanç...
bu güne kadar hotmail, senelerden beri yerinde duruyor, ve diğer uygulamalarında temei bayağı eski, peki şimdiye kadar aklın neredeydi...???

...

yok canim. daha neler.

işin doğrusu mahkemede çıkar ortaya

bu saçma sapan patent davalarından da saçma sapan patentlerdende gına geldi yaw nası iştir 6 milyar dünya nufusunda herkesin düşündüğünü herkes yapabilir o ilk düşünüp patent almış die benim düşündüğüm şeyi hayata geçirmem o adama para vermemi nasıl gerektirir..hepimizi allah yarattı...herşeyin mimarı o..bu patent muhabbetini tanımıyorum ben ya... mahkemesinide tazminatınıda alıp başlarına çalsınlar adaleti bu kadar adileştirmişlerki parayla dönüyor herşey...yakında nefes almanın farklı bi çeşidini deneyip herkesten patentini aldım diye parada kesecekler...yuhh diyorum yaa.

Amerikanın bir oyunu bu patent olayı. Herkesin aklına gelecek fikirleri yaz bir kağıda günü gelince daya millete bak biz bulduk bunu diye. Arada da göstermelik kendi şirketlerine aa ne ayıp patent ihlali yapmışsın diye göstermelik cezalar kes. Çocuk mu kandırıyorsunuz utanmazlar. Umarız kısa sürede diğer ülkeler uyanır da Amerikanın bu oyununu bozarlar. Adamlar mantıklı mantıksız akla hayale ne gelecekse herşeyi yazmışlar bir deftere. O fikirlerin kendilerinden başkasının kullanmasını yasaklamaya çalışıyorlar.

Boş Konuşmayın yorumcular herkez düşündüğünü yazıp direkt patent alamaz aylarca onay beklersiniz incelenir zor bir şekilde kabul edilir.Patent diye bir olay olmazsa; mesela ben yüzyılın fikrini bulmuşm masada arkadaşıma anlatıyorm yanıma gelen garson bunu duydu benden önce gidip heryerde bunu ben buldum ettim dedi Bana yazık olmazmı mantıklı düşünün.

hacı hoca arkadaş, patent kanunu olmasa, ortaya konan yaratıcılıkların anlamı kalmaz. sen herhangi birşey ortaya koymadığın için böyle şeyler senin için bir şey ifade etmiyor. ama milyonlarca dolar para yatırıp buluş yapmış firmalar elbette gaspedilen haklarını arayacaklardır. o adamlar elbette öyle "hepimizi allah yarattı abi", "köpeğin olayım yapma abi" gibi serzenişlere gülmez bile

ortada taş gibi bir patent kanunu var geliştir o uygulamayı bi patentte sen al 5bin lira başvuru üçreti ankarada yeri önünden geciyom hergün

Eh, meyve veren ağacı taşlarlar elbet :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play