MS, Android'li cepleri Windows'a dönüştürecek

Microsoft, Android dünyasını kendi tarafında çekebilecek çok ilginç bir planın peşinde!

  • Zeynel A. Öztürk
MS, Android'li cepleri Windows'a dönüştürecek!
Windows 10, şu an Android'li Xiaomi Mi4 üzerinde test ediliyor

Microsoft, Android'li telefonunuzu Windows 10'lu cihazlara dönüştürecek bir ROM üzerinde çalışıyor. TechCrunch'un raporuna ve Microsoft'un kendi açıklamalarına göre yazılım devi, Android'li cihazları kolay bir biçimde Windows 10'lu telefonlara dönüştrecek bir "imaj dosyası" oluşturuyor.

Şu an Xiaomi'nin topluluğu tarafından test edilen ROM konusunda her şey yolunda giderse Microsoft, programı diğer cihazlara ve üreticilere de genişletebilecek. Hatta Android ve Windows 10'un çift-önyükleme biçiminde çalıştırma seçeneği de sunulabilir.

Microsoft'un bu hamleyi gerçekten yapması halinde biz kullanıcılar için ilginç bir kapı açılmış olacak. Özellikle işletim sistemi seçimi konusunda özgür olmayı seven kullanıcılar, Android'li cihazlarında Windows 10'u deneyebilecekler. Bu yaklaşım, telefon üreticilerine Windows 10'a geçişin kolay olduğunu da ispatlayabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 39 Yorum

Galaxy s3üme Windows 10 yüklemeyi çok isterdim

Çok mantıklı bir hamle olmuş. Artık bilgisayar alır gibi telefon alıp içine istediğimiz işletim sistemini kurabileceğiz.

Mobil Pardus'a dönüşüm için acilen çözüm üretilmelidir.

işte bu duymak istediğim şeydi. androd sadece marketi için gerekli.

en akıllısı :))

iphone alın rahat olun.

hiç acımam windows 10 a geçerim eğer öyle olursa

Cidden çok güzel bir şey olur. En kısa zamanda çıksın.

vay çakkaaaal.

Her cihazda çalıştı diye tutacak olsaydı Ubuntu tutardı. İşletim sistemlerinin tutmama sebebi zaten uygulama desteğinin kısıtlı olması. Microsoft windows phone'da apk çalıştırmaya yoğunluşmalı.

adamlar sinsi sinsi sessiz sessiz heryeri fethediyor.. işte microsoft..

eğer microsoft böyle birşey yaparsa hiç çekinmeden denerim :) eğer beğenirsem de lumia alabilirim. doğrusu ben ve çoğu kullanıcıda ön yargı var alıpta memnun kalmamak gibi. umarım nexus 4 e bu seçeneği eklerler de windows 10 u yükleyip denerim. bilgisayarımda severek kullandığım windows u mobil platformdada denerim. umarım tam erişim olur.

kurarım ben yeter ki yapsın : )

Kısa vadede yapılacak olanda aslında bu. Uzun vadede birileri hackintosh vari ios çıkarırsa işte o zaman herşey daha net olur ::>_<::

düşündürücü

Ne güzel haber, güncelleme almayan telefonumda windows kullanabilmek değişik bir deneyim olur, en azından güncelleme problemi yaşamayız.. Marka gözetmeksizin tüm cihazlara uygulanabilse On numara olur..

Bence güzel bir haber.

Şahane olur

tek kelimeyle EF-SA-NE olur

İYİ OLUR BABA

Eski cihazalari kullanmanin yolu açıldı

Android şimdi zıçtı iste

Defalarca bunun gerekliğinden bahsetmişimdir. Androidli orta donanımlı cihaz windows da uçar. Hadi bakım bekliyoruz

samsungun galaxy tab 2 10.1 e vedemedigini bununla alirim yemisim calistirmasin apk stabil olsun dunya para verdik elimizde patladi tablet

Android demek onbinlerce belkide yuzbinlerce sacma program demek

Harika olur hacı ya

Bi de windowsa android kurulabilse

Samsung Galaxy Ace telefonum desteklerse hiç düşünmeden geçerim. Çünkü Samsung uzun zaman önce güncellemeyi kesti. Bir çok uygulama uyum sorunu yüzünden kurulamıyor. Telefona kurulabilirse hiç düşünmem geçerim.

ne zamandır düşündüğüm bir şeydi. isteyen istediği işletim sistemini seçsin cebine. bilgisayarda olduğu gibi. atak sırası androide geldi. hadi bakalım şimdi de sen wp için işletim sistemi yap.

guzel buna en çok gariban samsungcular sevinecek:))) gerisini google amca düşünsün

@19 Mar 2015 00:21 Gariban olmak elmaya 2 milyar verecek kadar salak olmaktan iyidir be kardeş :D

artık senin çöp samsungunda 2500 tlye yakın artık iphoneye laf atmak için bahaneniz yok bikere iphoneye verdiğin para değiyor en az 3 yıl güncelleme alıyorsun hertürlü@19 Mar 2015 08:39

Heyecanla bekliyoruz Windows ??

Microsot eğer Android ile başa çıkabilmek istiyorsa, süratle WP'yi ücretsiz yapması gerekiyor. Diğer taraftan mobil cihazlarda yıllar önce işletim sistemi seçebilme özgürlüğünden bahsetmiştim ama buna kimse yanaşmamıştı. Görüyorum ki dünya bu engeli de aşmak üzere! Bırakın en iyi olan kazansın, bırakın kimin en iyi olduğunu kullanıcılar belirlesin! Kullanıcılar aldıkları bir telefonda istedikleri işletim sistemini kullanabilsinler! Yeni işletim sistemleri de doğsun, ekosistem zenginleşsin, işsahası genişlesin!..

@cleverman ücretsiz oldu zaten..:D

Böylece düşük donanımlı android cihazlar yaşadı,çünkü windows fazla donanıma ihtiyaç duymaz.

Böylece düşük donanımlı android cihazlar yaşadı,çünkü windows fazla donanıma ihtiyaç duymaz.

baba geliyoor kurcam

Bu gün kuzenimin ace 2 telefonu için cyenegon mode arayıp durdum keşke çabuk çıksa da kursak.Yazık ya dünya para ver kasma sorunundan tel değiştir resmen zulüm

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play