MS: Bu fare diğerlerinden farklı!

Microsoft'un donanım konusunda ne kadar başarı olduğu tartışılabilir, ama önce bu fareyi görün...

  • Gökay Özbudak
Çoklu dokumatik fare!
Yine Microsoft'un arc faresine oldukça benziyor...

Microsoft önümüzdeki haftalarda, çoklu dokunmatik özellikli bir fare ile karşımıza çıkabilir. Bilgisayar devinin böyle bir proje üzerinde çalıştığı biliniyordu ancak Blog yazarı Long Zheng'in dikkatini, bu projenin şu anda Microsoft Araştırma ekibi tarafından araştırılmakta olan "Mouse 2.0" projesi olabileceği, çekti.

Bu projede gösterilen yeni fare, Microsoft'un "Arc Mouse"una oldukça benziyor. İkisi de oldukça kavisli ve ele oturan bir tasarımda yapılmış. Microsoft'un yeni faresinin Windows 7 ile tam uyumlu çalışacağı da gelen duyumlar arasında.

Apple'ın şu an piyasada "Magic Mouse" adıyla bilinen ve çoklu dokunmatik özelliği barındıran 70 dolarlık bir faresi mevcut.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Öncü her zaman Apple oluyor sonra arkadan PC ler geliyor...

Microsoft herzaman apple'dan daha kullanışlı oldu ve olacak. Mac kullananlar hep şunu diyor: Microsoft bu sefer Apple'dan çalmış, ama apple'da microsoft ve diğer firmalardan çalıyor...

Fikiri çalan Apple oluyor .

Microsoft herzaman apple'dan daha kullanışlı oldu ve olacak. Mac kullananlar hep şunu diyor: Microsoft bu sefer Apple'dan çalmış, ama apple'da microsoft ve diğer firmalardan çalıyor...
________________________________________________-

Böyle bir savunma da görmedim bence sen fazla alınmışsın buradaki insanların aylardır kendilerini yırtarak herkese inandırmaya çalıştığı şey bu zaten:Fikir edinmek(çalmak çok kaba) Apple'a özel bir anyış hiç değil hiç böyle olmadı. MS de alsın o da bu da..

AMA kalkıp sonra tribüncü kesim kendini kaybedip boş boş konuşmasın amaç bu(EDIPTRIK ÇIFTRIK Şekil 1A çekinmeden yazarım her kimse her apple haberinin altında yahu sekmiyor)...

microsoft'un çoklu dokunmatik fare prototiplerini magic çıkmadan çok önce görmüştüm. Hemde çok farklı türlerini hatta buna benzer bi konsept de vardı. Ancak piyasaya sürme konusunda apple öncü görünüyor.

Ha birde şu apple'ın diye bilinen iki parmakla resim büyütme çevirme kısacası multitouch teknolojisini microsoft SURFACE de yıllar önce göstermişti. Ozamanlar Apple'ın Iphone dan bile haberi yoktu.
(apple sadece kapasitif ekranda çoklu dokunmatiğin patentini barındırıyor; O parmak hareketlerinin kullanımı yanılmıyorsam japon bi adama ait)

Apple güzel ürünler çıkarıyor evet ama aceleci ürünler. O yüzden hatalı ürünlerle çok karşılışılıyor.

Maksadım kimseyi kötülemek değil sadece doğru bilginin verilmesi.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play