MS, bu kez sadece iki yama yayınlayacak!

Geçtiğimiz ay bizi yama denizinde boğan Microsoft, bakın bu ay herkesi nasıl şaşırtacak...

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft'un Salı yamaları bu kez hafif olacak
Bir tanesi 'Kritik' iki güvenlik yaması yayınlanacak

Microsoft, Salı günü yayınlayacağı Mayıs güncellemesi ile sadece iki güvenlik yaması sunmayı planlıyor. Alışılmadık derecede hafif olan bu yama, hala Nisan yamalarını test etmek ve yüklemekle uğraşan BT yöneticilerini sevindirecek.

Yayınlacak olan iki güvenlik 'bülteninden' bir tanesi Kritik olarak sınıflandırılıyor. Geçtiğimiz ay ise 17 güvenlik yaması 'Kritik' sınıflandırmasına sahipti. Qualys CTO'su Wolfgang Kandek, blog gönderisinde bu ayki yamalarda kapatılacak açıkların alanının da dar olduğuna dikkat çekti: Kritik olarak sınıflandırılan ilk yama, sadece Windows 2003 ve 2008'e ait. İkincisi ise Micosoft Office'in XP, 2003, 2007 ve Mac için 2004 sürümlerine ait.

Kandek, Windows'un ve Office'in son sürümlerinin bu açıklardan etkinlemeyecek olmasının bir tesadüf olmadığının da üzerinde durdu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

güzel. demekki açık fazla yok :D

yahu yarım yamalak mı çıkarıyolar bu işletim sistemlerini anlamıyorum bi format atıyorum windows boyutu kadar da yama geliyo :s

windows 3.11 kurucaksın ne yama ne dert. :) (sene 1992-93)

paran var sa teknoloji elinin altında, paran yok sa yaman çok. Yama diyince akla onun adı gelir 'Windows! Windows!' :) :)

Sen de yorum yaz