MS: Cep telefonu geliyor; adı bile belli...

Microsoft markalı cep telefonu geliyor; üstelik adı bile belli: İşte çok konuşulacak yeni iddialar.

MS: Cep telefonu geliyor; adı bile belli...
Apple iPhone: Yeni rakip Microsoft'tan mı?

Danger-tasarım, Motorola cihaz ve Microsoft yazılımından oluşan bir karışım: Yazılım devinin ilk cep telefonu mağazalarda bu şekilde gözükebilir.

ABD web sitelerinde sıkça Microsoft'un cep telefonu üretimine girişi hakkında dedikodular yapılıyor. En güncel dedikodu: Firma, bir reklam şirketini Pink olarak adlandırılmış bir ürün için reklam hazırlamak üzere görevlendirdi.

Uzmanlar Pink'in Windows Mobile 7'yi baz alan ve Danger takımı tarafından geliştirilmiş bir kullanıcı arabirimiyle donatılacağını düşünüyor. Danger takımı tam klavyeli Hiptop cep telefonlarını tasarlamıştı. Pink, Sharp ve Motorola'nın cihazları gibi tasarlanabilir. Uzmanlar bir diğer ihtimal ise Microsoft'un, MP3 çaları Zune'u telefon fonksiyonlarıyla donatması olarak görüyorlar. Böylece cihaz, Apple iPhone ile rekabet edecek duruma gelebilir. Microsoft, Pink konusuyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

çıkarsında şu iphoneyi öldürsün.

bence yaparsa iphoneden ucuz ve daha ıyı donımlı olur bıde windows 7 nin hafıflestırılmıs surumunu kullanırsa emınım cok tutulur.işallah iphone gıbıde sınırlar koymazlar.

kimseyi öldürmesin sadece alanında yenilik yapsın ne bu öyle nereye baksam dokunmatik telefon farklılık olsun biraz tasarım da farklı olsun tam süper donanım da olur zaten

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir