MS doğruladı: 64-bit Win 8.1 tablet geliyor!

Microsoft, 64-bit Windows 8.1'in bugüne dek kalan son eksiğini de sonunda tamamlıyor!

  • Ercan Uğurlu
Microsoft doğruladı: 64-bit 8.1 tablet geliyor!

Microsoft'un doğruladığı habere göre önümüzdeki birkaç ay içinde Windows 8.1 işletim sistemiyle çalışan ve 64-bit destekli tabletlerle karşılaşacağız.

Önümüzdeki birkaç ay içinde 64-bit destekli tabletlerle karşılaşacağımızı doğrulayan Microsoft, böylece Apple'ın iPhone 5S'te sunduğu gibi kullanıcılara 64-bit deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor. Bu tablet modellerinden ikisi, Dell'in hazırladığı Venue 8 Pro ve Venue 11 Pro tabletler olacak gibi görünüyor. Intel Atom işlemci ile çalışan bu tabletleri en az bir büyük PC geliştiricisinin daha takip edeceği bilgisi de mevcut. Henüz bilinmeyen ancak bu ayın sonunda Barselona'da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi'nde açıklanması beklenen bu tabletin de Intel Atom işlemci ve 64-bit Windows 8.1 işletim sistemiyle geleceğini söyleyelim.

Microsoft'un Windows tabanlı tabletlerinde verdiği 64-bit işaretinin yanı sıra Intel'in de Android'li cihazlarda 64-bit desteği olacağını ve bu yıl örneklerini göreceğimizi kabul ettiğini eklemekte de yarar var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

zaten casper e2d 530 var

3 yıllık developerim 6 yıldır okulunu okuyorum. Daha hala pratikte 64bit ne fayda sağlıyor 3 gb ram üzerinde anlamadım. ki apple a da 4 gb ram koymadığına göre. Bu neyin kafası

@21 Şub 2014 01:15 Boşa gitmiş okuduğun onca sene...

Zaten mevcut

01.15 sadece 6 ay, Microsof'ta staj yaptım. Şu anda şok geçirdim. Kendimi asmaya gidiyorum.

masa üstünde 64bit çıkalı yıllar oluyor ama hala 32bit üzerinden gidiyoruz programlara. milyarlarca cihaz 32bit iken 64bit e geçiş 10 yıl sürer.

pro lar zaten 64bit değil miydi?

Zaten grundig duo tab 1160 ve 1161 modellerinde 64 bit mevcut.

Windows 64 bit için uygulamalar hala sınırlı, performansta artıları olduğu ve yazılım geliştiricilerin muazzam faydalı bir durum 64 bit proses setler mükemmel multimedya mükemmel oyunların önünü açıyor önemli olan destek kaldı ki yazılım geliştiriciler kafayı iyiden iye İOS ve Androidle bozmuşlar bu konuda Microsoft , Apple ın gerisinde...

Hem Atom işlemci hem de 64-bit... Sütten ağız yandı 32-bit aldım... Atom işlemciyse fazla düş görmeyeceksin, kullanabildiğine dua edeceksin.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play