MS haklı çıktı: Google Chrome Frame'de açık!

Google Internet Explorer'ın içine girdi; olanlar oldu: İşte Microsoft'tan önemli güvenlik uyarısı...

  • Ali Güngör
Google Chrome Frame'de beklenen güvenlik açığı
Microsoft uyarmıştı, neyse ki çok kritik değil

Google'ın Chrome Frame eklentisi bilindiği gibi Internet Explorer'a daha hızlı JavaScript render imkanı sunmak ve Google'ın önem verdiği Google Wave gibi hizmetleri destekleyen HTML 5 gibi standartları kazandırmak için hazırlanmıştı. Chrome Frame hem Microsoft'un, hem de daha önce benzerini planlayıp uzun vadedeki zararlarını görerek projeyi rafa kaldıran Firefox'un yapımcısı Mozilla'yı kızdırmıştı. Güvenlik endişeleri haklı çıktı.

Google Chrome Frame'in Internet Explorer'da yol açtığı açık, hackerlara güvenlik kontrollerini geçme imkanı sunuyor. Ancak güvenlik açığının çapının korkulduğu kadar büyük olmadığı belirtiliyor.

Google da bu güvenlik açığını kabul ederek kullanıcılara 4.0.245.1 sürümüne güncellemeleri gerektiğini duyurdu. Zaten otomatik güncellemeler en son sürüme güncelleyecek. Performans ve istikrar sorunları da elden geçirilmiş durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

ben demedim mi bu Chrome' de açık var diye...!!!
Firefox zaten fişlenmiş tilki...!!!

güvenli ve kafanız rahat olarak yaşamak istiyorsanız, IE8 VE IE9, bunun başka çaresi yooookkk...!!!

INTEL PC - NVIDIA - IBM VE MICROSOFT' la dah güzel günlere doğru

saygılarımla

Google'ın IE'ye karışması doğru değil açıkçası.

@edipçiftçi

yazıyı dikkatli okursan açığın chrome da değil, google ın internet explorer, yani senin anladıgın dilde IE için yazdığı ve chrome frame olarak adlandırdıgı js motorunda. ki google ın yazdıgı bolumde acık var da denmiyor. Chrome Frame in IE ye entegresi ile acık ortaya cıkıyor.

ayrıca son surumle acık kapanıyor. Bu noktada da hiç laf atma boşuna. microfot en baba yamacıdır, neden acaba...

ie9 varda bizmi bilmiyorduk evet ie8 dersen en az dgigerleri kadar oda güvenli.
Son 2 ayda Firefox ve opera yüklsetmesine bakarsak (Buna microsoft yama onlar sürüm yükseltme diyor) güvenlik olarak hepsi ayni.

her yeni program bir açık üretir ve açığı fark ettiğinizi fark etmeleriyle açıklar kapatılır.Mümkün olduğu kadar tek internete tarayıcı kullanın açığınız azıcık ve küçücük olsun.O açığıda kullandığınız internet güvenliği şeyi tamamıyla kapatıyor.Ancak herşeyin açığı güncellemelerle kapatılır sizin pc den gelen log lar la o açıkları görülür veya yeni versiyon otomatik olarak yüklenir sonra yeni güncellemeler gönderilir azar azar bazı kullanıcılar bunları yüklüyor açıklarını görüp sizin güvenliğinizi sağlayanlarında güvenliğini tehdit etmek için..Microsoft garantisiyle yaşıyorum elimdeki güvenlik programı en iyi microsoftun kine karşı çok başarılı hata payı başarının yanında neredeyse yok gibi kullanıcıya kalmış bir yüzde birlik durum AİLE KORUMASINI DA YÜKLER VE ÖZENLE AYARLARSANIZ TAM KORUMA İÇİNE ALINIYORSUNUZ..Ancak ZoneAlarm Extreme korumaya da çok bayıldım Listem de 2010 içim ikisi yarışıyor Norton 360 v4 ve ZoneAlarm Extreme koruma...her ikisinide alabilirim her birini elimdeki işletim sistemlerine kurmayı düşünüyorum. Windows XP Nod32 Smart ı kullanacak Vista ve Wİndows 7 şu an yazdıklarımı
Şu anki işletim sistemi kullanıcısının elindeki de Windows 7 RC Ultimate

ben demedim mi bu Chrome' de açık var diye...!!!
Firefox zaten fişlenmiş tilki...!!!

güvenli ve kafanız rahat olarak yaşamak istiyorsanız, IE8 VE IE9, bunun başka çaresi yooookkk...!!!

INTEL PC - NVIDIA - IBM VE MICROSOFT' la dah güzel günlere doğru

saygılarımla

Sen de yorum yaz