MS hiç beklenmedik bir olay ile sarsıldı

Microsoft, belki de en önemli isimlerinden birini kaybediyor... İşte yazılım devini sarsan istifa!

Büyük istifa!
Molyneux'un yeni firması: 22 Cans

Microsoft yeni konsol çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürdüğü şu sıralarda, hiç beklemediği bir haberle sarsıldı.

Dungeon Keeper, Populous ve Black & White gibi efsanevi oyunların tasarımcısı ve de programcısı olan Peter Molyneux firmada çalıştığı son beş yılın ardından işinden istifa edeceğini beyan etti. Molyneux, bizzat kurmuş olduğu Lionhead firmasının, Microsoft tarafından satın alınmasının ardından, firma ile çalışmaya başlamıştı.

Kendi bloğunda, Fable serisi için çıkacak son yapımın ardından, Microsoft'tan ayrılacağını belirten ünlü tasarımcı, "Verdiğim karar, içerisinde fazlasıyla karmaşık duygular barındırıyor; Microsoft'tan ve 1997 yılında kurucu ortaklarından bir tanesi olduğum Lionhead Studios'u bırakıp gitmeden önceyse Fable: The Journey isimli oyunu tamamlamak istiyorum." diyerek açıklamasına devam etti.

"Black & White, Fable gibi oyunlarda birlikte çalıştığım insanlar olsun, Kinect platformunu tasarlama esnasında ter döktüğüm yoldaşlarım olsun, bu insanlarla yaptığım işlere hep tutkuyla bağlı kalacağım. Nitekim artık bağımsız, yeni bir maceraya yönelmemin vaktinin geldiğini hissediyorum."

Yaptığı açıklamalarına, yeni açacağı firmanın ismini de eklemeyi ihmal etmedi Molyneux: 22 Cans... Bu yeni girişimde eski Lionhead ekibinin en önemli isimlerinden bir tanesi olan Tim Rance ile çalışacak olmasıysa cabası. Bakalım oyun sektörüne bunca yıl ter döken Peter Molyneux, oyun severlerin sevgisini 22 Cans ile de kazanabilecek mi?

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Peter ile las vegas'da duzenlenen bir show tanisma imkanim olmuştu. Gordugum en etkileyici insan olmasada programciydi diyebilirim. Sagolsun yaptigimiz titanium security destegini aldik. Biraz kibirli ama inanilmaz caliskan biri bence microsoft onemli birini kaybetti

vvışş acaip sarsıldı ha yok yafu bu kadar abartmayın hiçbir şirket çalışanını iplemez yerine geçecek çoook eleman hazırda dır merak etme sennnn merak etme sen .toprak olur taş olrrr yolunda..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir