MS'in arama motoru Bing kafaları karıştıyor

MS arama motoru Bing'i hazırlarken bir yerlerden "esinlenmiş" olabili mi? Suçlamalar öyle diyor...

Microsoft'un son dönemde yaptığı en büyük atılım arama motoru Bing oldu. Arama motoru olmasının yanı sıra Bing Travel ile kullanıcılarına yolculuk konusunda da yardımcı olan Bing, daha küçük bir rakibi tarafından yapılan suçlama ile karşı karşıya kaldı. Suçlamanın sebebi Bing Travel'ın kayak.com adlı bir seyahat sitesine fazlasıyla benziyor olmasıydı.

Kayak.com yetkilileri resmi kanallardan Microsoft ile temasa geçtiklerini ve iki sitenin arasındaki bu benzerliğin kullanıcıların kafasını karıştırabileceğini düşündüklerini söylediler. Kayak'ın pazarlama yöneticisi Robert Birge, "Diğer yandan Microsoft'un bizim sitemize çok benzer bir yapıya sahip olması, bizim de doğru yolda olduğumuzu gösteriyor" diye konuştu. Microsoft da Kayak'ın resmi şikayetinin kendilerine ulaştığını doğruladı ve konuyla ilgili olarak Kayak yetkilileri ile görüşmelerini sürdürdüklerini ifade etti.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

benzerlik var

Teknoloji ve iletişim çağında yaşıyoruz.Mutlaka herkes birbirinden etkilenir.Bu gayet olası bir şey.Tabii ki , bir yere kadar.

Seyahat sitelerinin birbirine benzemesinin nesine şaşırmışlar ki? Seyahat sitesinde pil kullanma ömürleri sıralanacak değildi herhalde tabiki uçak ve otel aramaları olacak. Ha rengi benzemiş derseniz, mavi yaparlar, bu sefer de yahoo sataşır, bizimkine benzemiş diye. Bunun sonu yok...

zannetmiyorum ms nin daha işi yok site arıyacak da esinlenecekte

iki buton rengi benziyo diye koca siteleri benzetmişler yuh

gayet doğal bir şey benzer olması en yakın örnek olarak levelin sitesini verebiliriz aynı temayı yüzlerce site kullanıyor.Önemli olan sitenin kullanım kolaylığı ve kullanıcıya istediğini vermesi görünüşünden önce.

hic te benzemiyo.arama dugmeleri turuncu o kadar

iş kalmadı yapacak artık herkes birbirine bişeyimi çaldın diye aslı astarı olmadan feryat edip nereden nasıl ve nekadar kazanç payı elde ederiz diye uğraşıyor. bana biraz intelin isim karmaşası ile ilgili bazı davaları para vererek yatıştırdığı gibi bunlarda alenen para verin susalım diyolar.

aynı tabi canım klonlamışlar resmen :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir