MS'in arama motoru Bing tuttu mu?

MS'in arama motoru Bing bir süredir yayında. Peki ilk rakamlar Bing'in kaderi hakkında ne diyor?

Microsoft, Bing yatırımlarının karşılığını alıyor
Microsoft'un ilk hedefi Yahoo ama bu gidişle bu karikatürdeki durum değişebilir.

Bing arama konusunda çok hızlı bir giriş yapmış ve pek çok kişi bunun kullanıcıların merakları yüzünden meydana geldiğini iddia etmişti. Fakat Bing bu tahminleri yapanları yalancı çıkarttı ve yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Daha da iyisi Microsoft'un 100 milyon dolar değerinde tanıtım bütçesi ayırdığı Bing, karlı bir yatırım olduğunun sinyallerini de vermeye başladı.

Bing'in yayına hayatına geçtiği hafta, Microsoft online reklam gelirlerini %8 oranında arttırmıştı. Son yapılan ölçümlere göre bu oran %13'e yükseldi. Yani sadece kullanım alanında değil, reklam gelirleri anlamında da Bing'in yükselişi devam ediyor. Buna rağmen Microsoft henüz reklam gelirlerinde ne Google'ı, ne de Yahoo'yu yakalamayı başaramadı. Uzmanlar önümüzdeki birkaç ay içerisinde Bing'in rakiplerini geçip geçemeyeceğinin netlik kazanacağını düşünüyorlar.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

bundan sonra google yi geçmek imkansız.adamlar inanılmaz çalışıyorlar

rekabet kızıştı

Google'a rakip olamaz. Haa Olursa güzel olur ama sanmıyorum..

Yahoo, Wolfram v.s motorları geçer ama Google asla ;)

Herkes işini yapıyor.

google asla geçemez herkes her alanda başarılı olamaz programcıların lunux için program yazmayıp windows için yazıp windows,un liderliğini indirmediği için polisle anlaşması olan microsoft,un arama motorunu kullanmak ne kadar mantıklı bilemem.

BENCE GEÇEMEZ GOOGLE TEK NUMARA

Videoları önizleme olarak göstermesi mükemmel bir özellik. Youtube yerine Bing kullanılabilir.
Tabi ki bunu yapmak için yeri amerika olarak değiştirmek lazım. Bing'in sitesine girip sağ üstteki Türkiye yazan yere tıklamamız gerekiyor. Ordan da istediğimiz ülkeyi seçebiliriz.
Resim ve video arasından istediğim şeyi rahatlıkla bulabiliyorum. Oldukça kullanışlı olmuş.

çok güzel. googlein elinden tekelciliği almak lazım. googlenin hayatının kısalacağı bir döneme geçildi. ie 8 e bu kadar dava açılırsa micosoftta bunu yapar. çok iyi oldu. işallah googlenin %20 lere kadar pazar payının düştüğünü görecem.

google en iyisi gerek yok bing'e
google'de çıkartır android'i o zamanda microsft kara kara düşünür.

google tekelci ama işini layıkı ile ifa ediyor. yayında olan bir siteyi google kendi bulur ekler ama ben kendim eklediğim halde binge hala çıkmadı üstelik live searchtan beri eklemiştim.

eğerki interneti kullanmayı araştırma yapmayı iyi biliyorsanız asla googleden vazgeçemezsiniz

niye böyle düşünülüyor google tekel çünkü işini iyi yapıyor bence google asla bitemez artık genimize işlenmiş anasayfam google :D yani internette sörf yaparken google olmadan olmuyor

google ı geçemez ama rekabeti tetikler

Microsoft bu sefer bingO demiş :)

Aslında bing çok güzel ama arama sonuçları bazen çok saçma çıkıyor.Bu herhalde hala beta olmasıyla ilgili ama amerika sitesi gayet güzel çalışıyor.Google'a rakip olacak düzeyde sayılabilir.

Google'a rakip olamaz. Karikatür doğru. Google; Yahoo ve Bing'i yer. Bing mi Yahoo'yu yer, yoksa Yahoo mu Bing'i orası belli değil şu anlık. Dikkat ederseniz kimse Wolfram'dan bahsetmiyor bile. Demekki Microsoft çoğularına göre iyi bir şey yapmış ki adı fazla anılıyor. Bu da bir kârdır.

niye böyle düşünülüyor google tekel çünkü işini iyi yapıyor bence google asla bitemez artık genimize işlenmiş anasayfam google :D yani internette sörf yaparken google olmadan olmuyor
-------------------------------------------------------------------

:D buda benden

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir