MS'in arama motoru Bing yayında...

MS'in arama motoru Bing Beta olarak yayına başladı; ilk övgüyü de hiç beklenmedik bir isimden aldı..

  • Ceyhun Seval
Bing yayına başladı, Apple'ın beğenisini kazandı
Microsoft'un deyimiyle Bing bir "karar verme" motoru

Microsoft'un yeni "karar verme" motoru Bing'e daha önce haberlerimizde
yer vermiştik. Ve merakla beklenen Bing, nihayet Beta olarak yayına başladı.


Bing hakkında ilginç yorumlar gelmeye de devam ediyor. MS'in büyük rakibi Apple'ın kurucularından Steve Wozniak Bing'i ve arkasındaki fikri çok beğendiğini söylüyor.

Kaliforniya'da yapılan bir konferansta konuşan Apple kurucularından Steve Wozniak konferansta Steve Ballmer'ın tanıttığı Bing'den etkilendiğini söyledi: "Bu şimdiye kadar gördüğüm en etkileyici tanıtımlardan biriydi."

Ama daha son kararını söylemek istemeyen Wozniak, buna ancak yeni "karar" motorunu kullanmaya başladıktan sonra karar verebileceğini söyledi. Ama şimdilik Bing'in büyük bir "fanı" olduğu söylemeyi ihmal etmedi.

Şu anda Beta yayınında olan Bing'i denemek isteyenler buraya tıklayabilir...

Steve Wozniak kimdir?

Apple'ın önemli ismi Steve Wozniak...

Steve Wozniak Apple bilgisayarın yaratıcısı. Apple II yüksek çözünürlüklü grafiklerini Wozniak'a borçlu. Randy Wigginton ile Apple için bir işletim sistemi de yazmış olan Wozniak bugünlerde Fusion-IO'da bilimsel araştırmalar şefi olarak görev alıyor ve şirketin araştırma ve geliştirmesine katı hal depolama mimarileri, yüksek performanslı I/O çözümleri gibi konularda yön veriyor.

Fusion-IO, yüksek performansı ile tanınan Iodrive'ın üreticisi. Geliştirilmiş bir NAND bellek teknolojisi kullanan bu sürücüler bilgisayara doğrudan PCI-Express kapısından bağlanıyor ve özellikle sunucularda yüksek performans artışları sağlayabiliyor.

Şu anda Beta yayınında olan Bing'i denemek isteyenler buraya tıklayabilir...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

yiğidi öldür hakkını ver demişler gerçekten güzel bir açlışmanın ürünü ayrıntılşı kulanımı güzel fakat Türkiye'ye ait sayfasında fazla detay yok o yüzden ABD sitesinden girmek gerekiyor umarım ülkemiz içinde geçerli olur tüm kulanım.

Google'in yanina yaklasamaz.Sirf microsoft para kazanmasin diye bir daha o siteye dahi girmem.

Bing gerçekten iyi sonuçlar çıkartıyor ve yönlendirme yapıyor. Yanlız Türkiyeden gelenlere hala Live.com un iyileştirilmiş halini sunuyor.

Amerika için Türkçe dilde denerseniz sonuçlar gerçekten çok iyi.

Bu arada Apple da amma Steve varmış be.

beğenmedim. live search daha iyidi

Denedim Msn, Live serach vs vs derken bunu biraz daha iyi yapmislar klasik google kopyasina yakin ama arama olayinda genelde reklam cikiyor isin komigi adamlarin Microsoft lifecam drivers gerekiyor ilk sirada kendi siteleri yok onun yerine saticilari koymuslar yani reklam bu afa yapisi ile 2 3 seneye bununda ismi degisir gider.

biz google da arama yaparken belli arama kalıplarına alıştık. bing içinde daha iyi sonuçlara ulaşmak için google da kullandığımız kalıbın dışına çıkmak gerekiyor.

aferin bing e güzel iş çıkartmış anasayfa yaptım. live.com u ms kullanmıyorsa bana satsın kafadan 100 tl veririm yönlendirme ücretini de ben karşılarım :-D satarmı sizce

bildiğimiz live search işte.

aradıgım kelimeyle çok alakasız sonuçlar çıkartıyor bu da fos çıktı

Sen de yorum yaz