MS'in tablet bilgisayarı yok satıyor

Kimine göre devrim, kimine göre "koca bir balon" olabilir. Ama bu cihaz, ilk haberlere göre "uçuyor"

  • Ertuğrul Süngü
32 GB Microsoft Surface anında tükendi
Bir sonraki satış üç hafta içerisinde olacak

Dün yaptığımız bir haberde Microsoft'un uzun zamandır beklenen Surface RT isimli tablet bilgisayarının teknik özelliklerine ve ilk tanıtımı hakkında detaylı bilgilerle yer vermiştik...

Yapılan tanıtım üzerinden sadece bir gün geçmesine rağmen, öyle görünüyor ki kendisine talep Microsoft'un bile düşündüğünden daha fazla. Eğer bu cihazı almayı planlıyor ve şu ana kadar herhangi bir ön sipariş vermediyseniz, uzunca bir süre daha beklemeniz gerekecek.

Microsoft store'da başlayan ön siparişlerde 32 GB'lık model üzerinde oluşan talep sonucunda firma bu ürünü satıştan geri çekmek, daha doğrusu üç hafta sonra yeniden sipariş edilebilir hale getirmek üzere geçici olarak ön siparişi durdurdu. Daha pahalı olan iki modeldeyse an itibariyle herhangi bir stok sorunu bulunmuyor olsa da 32 GB'lık modelin tükenmiş olması Microsoft için iyi bir başlangıç.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

ben dedim bu windows 8 tutar.

win 8 tablet olarak iyi olabilir bilemiyorum ama pc için kullanışsız bence

Tutacak tabi :)

Kimse görmeden ve bilmeden alıyor, Amerika'nın nüfusu ve gelir düzeyini düşünürsek, az miktardaki tabletin kapışılıp yok satması normal değil mi? Meraktan alıyorlar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play