MS mağazasının önünde uzun kuyruklar oluştu

Microsoft ilk resmi mağazasını nihayet açtı: İşte ilk gün yaşananlar ve en çok satanlar...

  • Ümit Öncel
Microsoft mağazasının önünde uzun kuyruklar oluştu
Güler yüzlü mağaza çalışanları da müşterilerden tam not aldı.

Microsoft en büyük rakiplerinden biri olan Apple ile her alanda rekabet edebilmek için bir süredir kendi perakende mağaza zincirini amaya hazırlanıyordu. Arizona - Scottsdale'deki ilk mağazanın açılışı ise kelimenin tam anlamıyla bir şölene dönüştü. Bazı Microsoft hayranları geceden gelip mağazanın kapısı önünde sabahladılar ve sabah olduğunda mağaza önündeki kuyrukta 500 kişiden fazla müşteri vardı.

İlk mağazasını bundan 10 yıl önce açan ama o dönem umduğunu bulamayan Microsoft, bu kez ilgiden oldukça memnun ve kısa sürede mağaza sayısını arttırmayı hedefliyor. Microsoft bu sayede Apple'ın ünlü mağazaları ile kısa sürede yarışabilir hale gelmeyi planlıyor.

Mağazanın ilk gününde en çok satılan ürün Xbox 360 olurken, HP ve Dell diz üstü bilgisayarlar ile Window 7 de ilk günden çok satanlar listesine girmeyi başardı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

turkıyeyede acacaklarmıkı

Birkaç hafta sonra ise Kaliforniya’nın Mission Viejo şehrinde ikinci mağazanın açılması planlanıyormuş.Eğer satışları fazla olursa bu mağazaların sayısının çoğalcağını düşünüyorum.Diğer bir değişle Türkiye'de bence bu 2 yıl boyunca açılcağını zannetmiyorum.

büyük hevesle bekliyorum microsoft dükkan açsa türkiyede bir bayiside ben olsam..

xD 50 sene sonra açarlar :D:D

Ülkemizde ancak korsan baronları saf dışı bırakılabilinir ise mağaza açabilirler.Yoksa hayal.

"microsoft bakkalı" camdada Win7 bulunur yazsınlar :D içerdede teklif etme veresiye sömürelim seni ölesiye yazar artık :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play