MS masaüstünüzü merak ediyor...

Masaüstünüzde sadece simgeleriniz veya duvar kağıdınız yok: İşte masaüstünün ortaya çıkardığı sırlar

  • Ümit Öncel
Masaüstünden kişilik analizi
Masaüstünüz sizin hakkınızda neler söylüyor?

ABD'nin en medyatik psikologları arasında sayılan Donna Dawson, özellikle kullanıcılar ve onların hisleri ile ilgili çalışmalarıyla tanınıyor. Yakın zamanda Sky TV için hazırladığı bir raporda HD kalitesindeki yayınların, izleyicilerin kendilerini daha iyi hissetmelerini sağladığını ortaya koyan Dawson, bu kez de Microsoft tarafından kullanıcıların masaüstü kullanım alışkanlıkları ile ilgili bir rapor hazırlaması için çağırıldı. Dawson, kullanıcıların masaüstünde kullandıkları duvar kağıtları ve simge yerleştirme alışkanlıklarına bakarak, farklı kişilik tipleri için ilginç sonuçlara vardı.

Masaüstünde simgeleri dağınık olarak tutmaya alışmış kullanıcıların konsantrasyon sorununa sahip ve dağınık olduklarını söyleyen Dawson, simgeleri düzenli dizen kullanıcıların ise her şeyi kontrol etmeyi seven insanlar olduklarını söyledi. Masaüstünde duvar kağıdı olarak kendi resimlerini kullanmayı tercih edenlerin yüksek egoları olduğunu, utangaç kişilerin ise genellikle düz ve tek bir renk, özellikle de mavi rengi tercih ettiklerini raporda yer aldı.

Dawson, bu tip bilgiler sayesinde kullanıcıların, özellikle iş yaşamlarında, kendileri hakkında daha olumlu imajlar yaratabileceklerini de ekledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

herzaman sürekli kullanmadığım programların kısa yolunu masaüstünde tutmam. en sık kullandığım programlar herzaman elimin altında olmalı ve kullanım sıklığı az olanlar elime dolanmamalıdır :D
çoğu zaman stardock kullanırım:)
*infoman*®

bende tek renk ve az simge kullanırım düzenli bi insan olduğumdan pc minde düzenli olmasından hoşlanıyorum :)

masaüstünde fonksiyonellik ve sadelik iyidir ,dağınık masaüstü bilgisayarı yavaşlatır ,en iyisi simgeleri gruplayıp klasörlemektir .

bende tek renk ve az simge kullanırım düzenli bi insan olduğumdan pc minde düzenli olmasından hoşlanıyorum :)

gerçektende doğru ben utangacım ve mavi kullanıyorum windows 7 betanın resmini ve dağınık değilim masaüstünün sol tatrafına tek aşağığa doğru yukarıyo tek bir satır yana doğru kullannyorum

Masaüstümün sağında solunda ve rocketdock ile yukarısında simgeler var. Bazen okdr çok doluyorki tarih atıp klasör açıp içine koyuyorum... İçine attıktan sonra o şekilde bazen 1-2 sene hiç açmadığım klasörler oluyor. Daha sonra siliyorum onları. demekki 1-2 senedir bakmıyorum işe yaramazmış diye. ama dağınık değilim. şöyleki değilim, her aradığımı bulabiliyorum istediğim zaman ve mekanda. ama tabiki belli bir rap rap düzende değil.

Eskiden olsa Oyunlar, Programlar, Office, Muzik gibi klasorler acıp ayırırdım simdi ugrasamıyorum masautum full dolu, huyum değişti demekki. Ayrıca siyah masaustu kullanıyorum, hem lcd ernerji tasarufu hemde gözlerim rahat ediyor.

benim simgelerim genelde hızlı başlatta olur.hemen hemen hepsi diyebilirim.masaüstünde genelde 6 yada 7 tane simge olur.çok düzenli bir kullanıcıyımdır.genelde masaüstünde yegenimin resmi yada siyah olur.gözleri dinlediriyor `)

Ben masaüstünde erotik veya güzel hatun resimleri severim, ekranın solu boş kalır, resim sağda durur, bir program vasıtasıyla resimler günlük değişir. (Ahmet)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play