MS masaüstünüzü merak ediyor...

Masaüstünüzde sadece simgeleriniz veya duvar kağıdınız yok: İşte masaüstünün ortaya çıkardığı sırlar

MS masaüstünüzün peşinde!

ABD'nin en medyatik psikologları arasında sayılan Donna Dawson, özellikle kullanıcılar ve onların hisleri ile ilgili çalışmalarıyla tanınıyor. Yakın zamanda Sky TV için hazırladığı bir raporda HD kalitesindeki yayınların, izleyicilerin kendilerini daha iyi hissetmelerini sağladığını ortaya koyan Dawson, bu kez de Microsoft tarafından kullanıcıların masaüstü kullanım alışkanlıkları ile ilgili bir rapor hazırlaması için çağırıldı. Dawson, kullanıcıların masaüstünde kullandıkları duvar kağıtları ve simge yerleştirme alışkanlıklarına bakarak, farklı kişilik tipleri için ilginç sonuçlara vardı.

Masaüstünde simgeleri dağınık olarak tutmaya alışmış kullanıcıların konsantrasyon sorununa sahip ve dağınık olduklarını söyleyen Dawson, simgeleri düzenli dizen kullanıcıların ise her şeyi kontrol etmeyi seven insanlar olduklarını söyledi. Masaüstünde duvar kağıdı olarak kendi resimlerini kullanmayı tercih edenlerin yüksek egoları olduğunu, utangaç kişilerin ise genellikle düz ve tek bir renk, özellikle de mavi rengi tercih ettiklerini raporda yer aldı.

Dawson, bu tip bilgiler sayesinde kullanıcıların, özellikle iş yaşamlarında, kendileri hakkında daha olumlu imajlar yaratabileceklerini de ekledi.

Okuyucu Yorumları