MS'ten Android'e yeni uygulama: Picturesque

Microsoft'un Android'in "içine işleme" planının son halkası: İşte Picturesque!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft Garage'dan Android'e yeni uygulama!

Microsoft Garage'ın farklı platformlara açılmasının ardından Torque, Notes ve Next, Journeys gibi bazı uygulamaların Google'ın Android platformuna sunulduğunu görmüştük. Şimdi ise Microsoft, Android için ikinci bir kilit ekranı daha yayınladı. Uygulamanın Türkiye'de henüz indirilebilir durumda olmadığını baştan söyleyelim.

Picturesque adındaki yeni kilit ekranı, Bing.com'un her gün yenilediği duvar kağıtlarından faydalanıyor. Uygulama, kilit ekranınızdaki görüntüyü her gün Bing görsellerinden faydalanarak değiştiriyor. Sadece günün duvar kağıdıyla kısıtlı değilsiniz; isterseniz önceki 6 günün duvar kağıdından birini seçebiliyorsunuz.

Uygulama, kilit ekranı üzerinden Bing aramaları yapmanıza da izin veriyor. Wi-Fi, Bluetooth, ses ve parlaklık gibi hızlı ayarlara kilit ekranı üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Son olarak kilit ekranında yeni mesajlar, cevapsız çağrılar, haber ve yerel hava durumu güncellemelerini de görebiliyorsunuz.

Uygulama Google Play üzerinden indirmeye sunulsa da, göründüğü kadarıyla henüz Türkiye'ye sunulmuyor; bu yüzden onu denemek konusunda kararlıysanız, internet üzerinden APK dosyasını bulmanız gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

windows phonede ve iosda bile olmayan özellikleri koymuş ms bu ms az deil haa

çıkan uygulama ne zaman eş zamanlı türkiyede çıktı ki, işin yoksa en az 6 ay bekle oda daha gelirse.... cortana nerdeyse 1 yıl oldu hala gelecek..

WP deki video oynatıcıyı bi güncellesin. office , glance müzik ...daha sayabilirm.adam kendi platformunu takmıyor. androide program yapıyor.program yaptığı adamlar bir youtube uygulamasını dahi çok görüyor.

@04 Şub 2015 18:22 win 10 u bekle.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play