MS Office'in kullanım rakamları büyüledi!

Microsoft'un yüzünü güldüren sadece Windows 10 değil... İşte yazılım devinin diğer "kahramanı"

  • Levent Öztürk
MS Office'in kullanım rakamları büyüledi!
Neowin

Microsoft, Office kullanım rakamlarını ve istatistikleri BUILD 2016 geliştirici konferansının ikinci gününde açıkladı. Microsoft Office'ın rakibi pek olmayan devasa bir ürün olduğu kesin. Microsoft'un yayınladığı kullanım rakamları da Fortune 500 firmalarının yüzde 85'inin firmanın bulut hizmetlerinin en azından birini kullandığını göstermekte.

Etkinlikte daha önce açıklanana göre ofis uygulama paketi, klasik PC'lerden Android akıllı telefonlara, iOS'a ve Windows'a kadar pek çok farklı cihaz üzerinde 1.2 milyar kişi tarafından kullanılmakta. Office Mobile 340 milyonun üzerinde indirilme sayısına sahip ve bu sayı, altı ay önce 100 milyon idi.

Office 365 de çokça kullanılmakta ve firma, hizmeti kullanarak 4 trilyonun üzerinde e-postanın iletildiğini belirtiyor. Bulut tabanlı hizmetler de hızla büyüyerek ayda 50 bin küçük işletmeyi kendi bünyesine katmakta...

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bunun sebebi patantlerin çoğu microsoft a ait. Yani diğer firmalar microsoft office kadar kullanışlı yapmıyor yada yapamıyor. Çünkü microsoft mahkemeye veriyor ama bence en iysi microsoft office libre office filan hepsi berbat office 2003 e benziyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost