MS: Önce parayı geri istedi; sonra vaz geçti!

MS işten çıkardığı elemanlara fazla tazminat ödeyince alkış aldı; ama bu mektup ortalığı karıştırdı

  • Ümit Öncel
MS: Önce parayı geri istedi; sonra vaz geçti!
İşte eski Microsoft çalışanlarının aldığı şok eden mektup.

Kriz yüzünden pek çok firma eleman çıkartıyor. Bunların arasında bilişim devi Microsoft da var. Yakın zamanda toplam 5000 civarı eleman çıkartan Microsoft, neyse ki bazı eski çalışanların tazminat ödemelerinde cömert davrandı ve normal alacaklarının üzerinde son bir ödeme yaptı. En azından herkes öyle sanıyordu. İşten çıkarıldıkları için mutsuz olan ama ekstra ödeme ile teselli bulan çalışanlar asıl şaşkınlığı Microsoft tazminatın ekstra kısmını geri isteyince yaşadılar.

Microsoft'un eski çalışanlarının bir kısmı firmadan aldıkları bir mektupla bunun bir cömertlik değil, hata olduğunu öğrendiler. Söylentilere göre fazladan ödeme yapılan 25 kişi var ve gönderilen bu mektubu alan 25 eski çalışana geri ödeme için 14 gün süre tanınıyordu. 14 gün sonunda ödeme yapmayanlara ise bunun ilgili olarak maddi cezalara uğrayabilecekleri uyarılarında bulunuluyordu.

Neyse ki Microsoft, fazla ödemelerin geri verilmesi isteğinden çabuk vaz geçti. MS insan kaynaklarından Lisa Brummel, yaptığı açıklamada fazla ödeme yapılan eski çalışanlarla konuşulduğunu ve parayı geri ödemelerine gerek olmadığının bildirildiğini söyledi. Brummel, ayrıca eksik ödeme yapılan bazı eski çalışanların da tespit edildiğini ve bu eski çalışanlara farkın ödendiğini sözlerine ekledi...

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

nese parayı almamışlar en büyük microsoft

koskoca microsoft 3 kuruştan batçakmı ya evet cömertlik yaptık deyin geçin işte ne söylüyosunuz hata olduğunu boşa itibar kaybı

açlıktan ölüyor ya ms.

Yüzsüzlüğün böylesi :S

Soğudum şimdi

keşke banada hata yapsalar :) şöle bi 1.000.000 civarında

microsoft gibi sempatik bir başka şirket yok

kriz demekki teğet geçmiyormuş

Kriz bahanesiyle işçi çıkartımı oyunu. Kriz bir günde veya bir haftada veya bir ayda nasıl olur ? Ortada duran parayı sokağa atıp yakıyorlarmı neriye gitti bu paralar ? Hepsi hikaye ben anlamıyorum kriz başladığında 1 gecede koça memleketin parası uçuyor gidiyor. Birileri sağlam oyun oyunuyor ama herkesin bir planı varsa yaratıcınında bir planı vardır elbet.

Microsoftun iyi bir muhasebe programına ihtiyacı var anlaşılan :D

Teğet geçti teğet, yalan bunlar...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play