MS: Önce parayı geri istedi; sonra vaz geçti!

MS işten çıkardığı elemanlara fazla tazminat ödeyince alkış aldı; ama bu mektup ortalığı karıştırdı

Microsoft'un ilginç hatası

Kriz yüzünden pek çok firma eleman çıkartıyor. Bunların arasında bilişim devi Microsoft da var. Yakın zamanda toplam 5000 civarı eleman çıkartan Microsoft, neyse ki bazı eski çalışanların tazminat ödemelerinde cömert davrandı ve normal alacaklarının üzerinde son bir ödeme yaptı. En azından herkes öyle sanıyordu. İşten çıkarıldıkları için mutsuz olan ama ekstra ödeme ile teselli bulan çalışanlar asıl şaşkınlığı Microsoft tazminatın ekstra kısmını geri isteyince yaşadılar.

Microsoft'un eski çalışanlarının bir kısmı firmadan aldıkları bir mektupla bunun bir cömertlik değil, hata olduğunu öğrendiler. Söylentilere göre fazladan ödeme yapılan 25 kişi var ve gönderilen bu mektubu alan 25 eski çalışana geri ödeme için 14 gün süre tanınıyordu. 14 gün sonunda ödeme yapmayanlara ise bunun ilgili olarak maddi cezalara uğrayabilecekleri uyarılarında bulunuluyordu.

Neyse ki Microsoft, fazla ödemelerin geri verilmesi isteğinden çabuk vaz geçti. MS insan kaynaklarından Lisa Brummel, yaptığı açıklamada fazla ödeme yapılan eski çalışanlarla konuşulduğunu ve parayı geri ödemelerine gerek olmadığının bildirildiğini söyledi. Brummel, ayrıca eksik ödeme yapılan bazı eski çalışanların da tespit edildiğini ve bu eski çalışanlara farkın ödendiğini sözlerine ekledi...

Okuyucu Yorumları