MS Security Essentials final sürümü geliyor

Microsoft'un ses getiren bedava anti-virüsü Security Essentials'dan yeni haberler var!

Sizlere daha önce Microsoft Security Essentials, eski adıyla Morro mercek altında makalesinde incelediğimiz yazılım, final sürümüne yaklaşıyor.

Microsoft, ücretsiz anti-virüs yazılımının final sürümünün yakında çıkacağını beta testinde kendisine yardımcı olan kullanıcılara şu mesajla duyurdu: "Microsoft Security Essentials önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak"

Bu hizmet ücretli anti-virüs yazılımı Windows Live OneCare'in satışı rafa kaldırıldığında duyurulmuştu. Test duyurusundan sadece bir gün sonra gereken 75.000 kişiye ulaşılmış ve beta testine kullanıcı alımı durdurulmuştu.

Microsoft Security Essentials diğer anti-virüs yazılımlarının aksine düşük bir profil sergiliyor. Kullanıcının varlığını bile unutabildiği bu güvenlik yazılımı, bazı tanınmış anti-virüs yazılımlarının bulamadığı zararlı yazılımları da tespit edebiliyor.

Özellikle Facebook üzerinden bulaşan Koobface'e karşı etkili olduğu biliniyor. Geniş kapsamlı anti-virüs yazılımlarının yerini alacak çapta olmasa da düşük ve orta seviye anti-virüs koruması olarak oldukça yararlı. Bu ücretsiz yazılım hakkındaki detayları yazının başında verdiğimiz bağlantıdan okuyabilirsiniz.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Ben ciddi anlamda ilk çıktığından beri kullanıyorum, taramada ve bilgisayarı bulaşan virüsleri silmek konusunda yavaş olsada son derece etkili bir antivürüs programı.Sessiz sedasız tarama yapıyor ve bulduğu vurusleri isterseniz size sormadan silebiliyor.Ancak tek olumsuz yanı açılışta iptal edilemeyen guncelleme taraması ve açılışta bu iptal edilebiliyor quick scan yapması bunlar bilgisayrın açılısşını yavaşlatabiliyor

of be süper

Ücretsiz olmasi ve arkasinda böylesine büyük bir firmanin olmasi güzel. Ancak benimde ilk kullandigim zamanlar buldugu viruslari silmekte oldukca yavas davranmasi nedeniyle birakmistim.

microsoft kendi üretikleri işletim sistemlerinin güvenliğinden 1. derece sorumlu olmalılar, piyasadaki en iyi ve ücretsiz antivirüs programı lisanslı kullanıcıya ücretsiz verilmeli, artık kendimi yazar programı veya anlaşırmı biriyle onlara kalmış, bir araba üretilirken asgari güvenlik önlemleri nasıl monte oluyorsa, buda onun gibi, işletim sistemlerinde antivirüs asgari bir önlemdir, gerisi kullanıcıya bakar.

yahu neresi bedava onu kulanmak için ilk önce : ) paralı windows almak lazım

bende kullanıyorum..bir kac virüs testi yaptım nod32 gibi basarılı yavas olsada etkili free ciler için süper (:

Microsoft yaparsa iyi yapar. Çıktığı zaman hemen kurup kullanmaya başlayacağım. Sadece Windows Vista ve 7 için değil, XP için de kurulumu var - en çok bunu takdir ettim. Başka firma olsaydı Windows XP'yi öldürmek için elinden geleni yapardı.

fazla ram, işlemci ve hdd kaynağı kullanmıyor. MSE tararaken kullandığınız diğer uygulamada etkisini hissetmiyorsunuz. saçma sapan gereksiz özellikler mevcut değil, kullanımı basit kolay. tehlikeli olabilecek sitelerde program arayışında olanlar için süpheli bir koruma sağlasada genel kullanıcıya ve bilgisayarını WLM, oyun,medya amaçlı kullananalar için ideal bir seçim

"Birden fazla anti-virüs kullanmak yararlı mı?"
bence birden fazla kullanmak makina ne kadar güçlü olursa olsun bir şekilde makinanın yükünü (işlemci, hafıza, disk) artıracaktır. bana kalırsa birden fazla kullanmak yerine kanıtlanmış ama güncel bir uygulama kullanmak daha akıllıca olur.

bilindiği gibi birden fazla olduğunda da bir takım işlmeleri atak vs gibi düşünerek makinanın kilitlenmesini bile sağlayabilir.

internet security yokmu gerçi microsoftun bedava yazılımından hayır gelmez

ya ben nod 32 kullanıyorum bunuda indirirsem birbirleri ile çakışırları mı:S

diğer anti virüs programlarıyla çakışmıyor fakat nod 32 yi kurarken uyarı veriyor es geçip devam edince soru n olmuyor ayrıca, yaramaz bir pc kullanıcısı değilseniz MSE tek başına yeter

.. bu gün itibarı ile bulduğu iki trojenin ümüğünü sıkarak gözüme giren naçizane microsoft ürünü.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir