MS Sync Toy, artık Win 7'yi de destekliyor

MS'in geliştirdiği pratik araçlar da Win 7'ye uyum sağlıyor: İşte sıradaki ve indirme bağlantısı...

  • Halil Mollaoğlu
MS Sync Toy, artık Windows 7'yi de destekliyor
Eşitleme: Artık Windows 7 altında da sorunsuz çalışıyor.

Microsoft ücretsiz eşitleme aracı SyncToy'un 2.1 nolu sürümünü yayımladı. Yazılım artık Windows 7 altında da sorunsuz biçimde çalışıyor.

SyncToy iki bilgisayar veya dosya konumu arasında veri eşitlemesi yapmayı sağlıyor. Araç verileri eşitlerken çift dosyaları otomatikman tanıyor ve farklı klasörleri birbirleriyle birleştirebiliyor.

SyncToy şimdiye kadar sadece İngilizce dilinde sunuldu; yeni sürümde de aynı durum geçerli. Yazılımı kullanmak için sisteminizde .NET Framework 2.0 veya üzerinin yüklü olması gerekiyor. Vista ve Windows 7 kullanıcıları bu gereksinimi otomatikman sağlıyor. Yazılımın hem 32-bit hem de 64-bit sistemlere has iki sürümü var.

Download:
Synctoy 2.1 (32-bit)
Synctoy 2.1 (64-bit)

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

tam olarak ne işe yarıyor?anlamadım acıklamanızdan

SyncToy iki bilgisayar veya dosya konumu arasında veri eşitlemesi yapmayı sağlıyor. Araç verileri eşitlerken çift dosyaları otomatikman tanıyor ve farklı klasörleri birbirleriyle birleştirebiliyor

17:34 teki arkadasım acıklması bu :)

tamam da nasıl eşitliyor yani uygulamalı anlatırsanız iyi olur o dosyayı oraya kopyalıyor gibi bişey midir bu?

İçeriği sık değişen ve iki bilgisayarda da kullanılan dosyaları bir biriyle uyumlu yapıyor. Siz birinde bir ekleme veya değişiklik yaptığınızda diğer bilgisayardaki klasörü de aynı hale getiriyor.
Çok sık değişen klasörlerde bir insanın bunu takip etmesi çok zor. O nedenle bu tip programlar kullanılıyor.

dosya konumu derken FTP'de işe yarıyor mu? zira öyleyse web tasarımcıların çok işine yarar. benzeri yazılımlar ücretli bir tek "cobian backup" adlı yazılım ücretsiz.

Sen de yorum yaz