MS'te Windows 8 temizliği!

Microsoft'ta bahar temizliği: Windows 8 hakkında bilgi sızdıranların başına gelenler içeride...

  • Gökay Özbudak
Microsoft onlara acımadı!
2013'in başlarında kullanıcısıyla buluşabilir...

Son haberlere göre, Microsoft gelecekte daha başka Windows 8 sızıntısı yaşamamak için iki çalışanını işten çıkarttı. Gayet basit bir şekilde, bir sızma olayının Microsoft duvalarına taşınması için genellikle içeriden birinin bilgileri sızdırması gerekiyor. Microsoft sızmanın kaynağını bulup şimdilik bu kaynağı kesmiş gibi görünüyor.

Windows 8'in üç değişik yapısı internete sızmıştı; 7850, 7955 ve 7959. 7971'in de sızdığı internette konuşulanlar arasında olsa da henüz bir ize rastlanılmış değil. 2013 yılının başlarında çıkacağı düşünülen Windows 8 hakkında daha fazla sırların gün yüzüne çıkmaması için de Microsoft, biri Rusya diğeri Redmond'dan olmak üzere iki çalışanını işten çıkarttı.

Bu işten çıkartmalar sızmaların tamamen önüne geçebilecek mi, ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

göz boyamak.
microsoft'un başka işi gücü yok, göz boyamaya çalışıyor sadece.
sağlam, adam gibi bir işletim sistemi yazsalar bunlara hiç gerek kalmaz.
gündemde olma çabasının bir sonucu bence.

atma bill din kardesiyiz. sizma falan yok ortada

Bahar temizliği deyince kafamdaki bir projeden biraz bahsedeyim.

“Akıllı Elektrikli Süpürge”.

Bu elektrikli süpürge bir işletim sistemine sahip.İşletim sistemi bir yapay zekayı çalıştırıyor.Süpürge kablosuz yani şarj edilebilir ve ister manuel, ister otomatik, isterse uzaktan kumanda ile kontrol edilebiliyor.Yani elektrikli süpürge kendi kendine de hareket edebiliyor.

Az öncede belirttiğim gibi içinde çok tatlı, çok seveceğiniz bir yapay zeka var.

Şu anda projenin şu anki durumu itibariyle odaları tek tek temizleyebiliyor ama projenin ileri safhalarında bütün evi tek başına bir kerede temizleyebilecek.Sizin yapmanız gereken tek şey odayı onun rahat hareket edebileceği hale getirmek.Örneğin yerdeki gazeteleri, oyuncakları, terlikleri ortadan kaldırmak.Sehpalar herhangi bir sorun yaratmıyor.

Şu anda tek sorun: Çok güçlü ve hafif pillere sahip olmamak.

Yani gelecekte evlerinizi temizlemek için dakikalarca hatta saatlerce uğraşmanıza gerek kalmayacak.

Özellikle kadınlar için tasarlanıyor...

Adamların sadece çalışanları değil yaptığı yazılımlarda da açık var :) Linux forever.

cleverman, biraz geç kalmışsınız sanarsam. Bu dediğin olayı zaten, dyson yaptı. Araştırırsan biraz bilgi edinebilirsin. (İngilizce kaynaklardan)

Sarjı azaldığında, yuvasına gidip sarj olan ve temizliğe kaldığı yerden devam eden modelleri de var. Çokça geç kalmış sanki :)

"cleverman, biraz geç kalmışsınız sanarsam. Bu dediğin olayı zaten, dyson yaptı. Araştırırsan biraz bilgi edinebilirsin. (İngilizce kaynaklardan)"

Sen de yorum yaz