MS'ten IE 8 için görülmedik tanıtım yöntemi

Bu söylenti ortalığı karıştıracak: MS, IE8'i yaygınlaştırmak için çok farklı bir yönteme baş vuruyor

  • Ümit Öncel
MS'tan IE 8 için görülmedik tanıtım yöntemi
Eğer söylentiler doğruysa, Microsoft bu çabası ile oldukça tepki toplayacağı benziyor.

Tarayıcı savaşları tüm hızıyla sürerken son zamanlarda Microsoft'un web tarayıcısı Internet Explorer zor bir dönemden geçiyor. Arka arkaya gelen rakamlar pazar payında IE'nin düşüşte, rakiplerinin ise yükselişte olduğunu gösteriyor. Buna bir de Avrupa Birliği'nin baskıları eklenince Microsoft alternatif çıkış yolları düşünmeye başladı. Fakat ortalıkta dolaşmaya başlayan iddialar, Microsoft'un son denediği yöntemin biraz sıra dışı olduğunu ortaya koyuyor.

İddialara göre Microsoft, İngiltere'deki çalışanlarına tanıdıkları en az 10 kişiye birer e-posta göndererek RC sürümü yayınlanan Internet Explorer'ı denemeleri konusunda yönlendirmelerini istedi. Bahsi geçen e-postanın "Microsoft'ta çalıştığımı ve teknolojiyi sevdiğimi biliyorsun. Bazen Microsoft teknolojisini o kadar seviyorum ki, diğer insanlara haber vermek için bekleyemiyorum ve işte bu da o anlardan biri. Microsoft Internet Explorer 8'in son sürümünü yayınladı ve bence sen de bugünden kurup kullanmaya başlamalısın" şeklinde bir metin içerdiği söyleniyor. Benzer e-postalar aldığını iddia eden birkaç kişi, bunların gerçekten de Microsoft'ta çalışan arkadaşlarından geldiğini iddia ediyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Oh, siz de trojan yayan e-posta zincirine bir katkıda bulunun!

microsoft o kadar da düşmemiştir bence ,sonuçta %75'lik pay hala onda ve yeni browser çıktığında bu insanlar zaten ie8'e geçecektir .

MS Böyle düşecek birisi değil adamlar neler yapıyor. Firefox Devamlı yükseliyor doğru ms bundan korkup ie yi adam gibi geliştirmeye aldı fakat hala pazar payı onda...

oluşturduğum sitelere internet explorerı çökertecek kodlar mutlaka eklerim ve bunu %75 ten %7,5'e indirmek istiyorum
ve açılışta da internet explorer kullananlara firefox indirmesini söylüyorum

Susam herkezde meraklı senin sitene hemen firefox indiriolar dime?
bu senin site hitini düşürmekden başka hiçbir işe yaramaz emin ol.

firefox kesinlikle bu ie den daha iyi. en az yirmi kez kurup kaldırdım denedim. performans-uyumluluk-stabilite-esneklik. bir numara

%75'lik pay ie nin pc lere default olarak yüklenmesinden kaynaklanıyor yani pc ye kalkıp windows kuruyoruz doğal olarak ie yükleniyor ve insanların çoğu bilmediğinden dolayı ie gibi bir saçmalık kullanıyor,extradan yükleme işlemlerinde firefox bir numaradadır, opera 2.

aklı başında bilgisayardan anlayan kimse ie kullanmaz, bir çok pc donanım konusunda uzman yerli yabancı bir çok insan tanıyorum ie yi unutalı yıllar oldu diyorlar.

uzman yerli yabancı bir çok insan tanıyorum
ie yi unutalı yıllar oldu diyorlar.
------------------------------------
bende tanıyorum İE gerekli diyolar ?!?
(bkz. webmasterlar)
webmasterlar en çok kullanılan tarayıcı için siteler yaparlar..
buda doğal olarak IE oluyor. yani yaptıkları sitelerin IE'ye uyumlu olmasına öncelikle dikkat ediyorlar..
fakat nedense firefoxcular ienin firefoxdan daha fazla yüzdesi olmasını
sindiremiyorlar ve her fırsatta microsofta saldırmaya çalışıyorlar
(bkz. CHIP Online IE haberleri, Windows7 ve Vista haberleri)

Sen de yorum yaz