MS Türkiye Zirvesi geleceğe ışık tuttu!

Microsoft Türkiye'nin gerçekleştirdiği dev bilişim zirvesinde uzmanlar sektörün geleceğini ele aldı!

Microsoft Türkiye'nin sunduğu ürün ve hizmetler sayesinde verimliliklerini artırmış olan başarılı şirketler Bilişim Zirvesi'nde bugün geldikleri noktayı anlatırken, Microsoft Türkiye de sunduğu bulut hizmetleri ile yarın nerede olunacağını ortaya koydu.

Microsoft Türkiye'nin 11 Mart 2011 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirdiği Microsoft Türkiye Bilişim Zirvesi 2011 etkinliğinde uzman yerli ve yabancı konuşmacılar sektörün geleceğine yön verecek trendleri anlattı.

En büyüğünden en küçüğüne Türkiye bilişim sektöründe yer alan firmaların yetkililerini, Microsoft'un kurumsal müşterileri, KOBİ'leri, iş ortakları, yazılım geliştiricileri ve bilgi teknolojisi uzmanlarını bir araya getiren zirvede, Türkiye'nin dijital geleceğini biçimlendiren çözümler ve başarı öyküleri de paylaşıldı.

Geleceğin Çalışma Dünyası, Web Platformu, Kurumsal İş Çözümleri ve Bulut Bilişim gibi birçok farklı konuda, 11 paralel sunumun gerçekleştirildiği zirveye 5 binden fazla profesyonel katıldı.

Bu yılki zirveye konuk konuşmacı olarak davet edilen Prof. Dr. Ulrich Walter araştırmacı astronot olarak yaşadığı uzay deneyimini paylaştı. Walter, gerçekleştirdiği "Vizyondan Misyona" başlıklı konuşmasında bir astronotun hedefe ulaşmak için yaptığı özverili çalışmayı anlattı. Walter sunumunda, geleceği bulut üzerine kurgulamaya çalışan bilişim sektörü profesyonelleri için yapılması gereken ön çalışmalar olduğunu hatırlattı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

XBOX LIVE ı Türkiye'ye Getirsinler önce Kaç kere Mail attım hep geçiştiriyorlar !.

Bizde bu akıllı insanlar oldukça daha çook donanıma para harcanır. Abi yazılımın crackini kullanırız,
Abi oyunu indiririz,
Abi ofis yazılımı beleş ne para veriyon,
Abim bu muhabebe programının beleşi yokmu,
Abim bir site yap ucuzundan.

Çoluk çocuk program yazıyorum diye esnafı kazıklıyor sonra sektör düşüyor. Çin gibiyiz yazılım konusunda. Yalansa yalan diyin.

Çoluk çocuk program yazıyorum diye esnafı kazıklıyor sonra sektör düşüyor. Çin gibiyiz yazılım konusunda. Yalansa yalan diyin.
------------------------------------------------------------------------------
Senin Çoluk çocuk program yazıyor dediğin kişilere iyi bir eğitimle iyi bir iş imkanı verilse hiç bir şekilde basit program yapıp milleti Kendine bağımlı haline getirmez ordan konuşması kolay Programlamayla iligili biraz bilgin varsa bu işi yapan insanlara biraz şans tanındıgında ne gibi ürünler ortaya çıkarabileceğini bilirsin.

Microsoft çok büyük bir dev ve bunlar ülkemiz için güzel şeyler ama artık Türkiye'ye daha fazla önem vermesi lazım. Xbox, Zune vb. ürünlerini getirsin artık.

beleş arıyorsanız ubuntu kullanın

"Programlamayla iligili biraz bilgin varsa bu işi yapan insanlara biraz şans tanındıgında ne gibi ürünler ortaya çıkarabileceğini bilirsin."

Programlama ile çok iyi ilgim var. Mesleğim o. Acı ama gerçek. En basiti basit bir websitesi buluyor kuruyor ucuzundan güncellemiyor yarım yamalak yapıyor bırakıp gidiyor. İşini iyi yapmıyor sonra esnaf zor durumda kalıyor.

Bunlardan piyasada dolu. Bana bildiğim şeyi öğretmeyin o yollardan geçtim. Başkalarının kazıkladığı insanlara çok ücretsiz site yaptım program yaptım sırf mağdur olmasınlar diye. O kişiler yolunu seçmiş.

İyi bir eğitim TR de çok zor ha zekası iyidir kendini geliştirir ona birşey diyemem ama tebrik ederim. İş eğitimde bitmiyor ülkede doğru düzgün yazılım konusunda öğretim yok olanlarında öss puanı tavanlarda geziyor.

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
MS Türkiye Bilişim Zirvesi geleceğe ışık tuttu!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir