MS, ünlü müzik çalıcısından vaz geçiyor!

Microsoft'un öldü mü kaldı mı bir türlü anlayamadığımız markası bu kez gerçekten öldü. Ama kısmen...

Zune player'ın üretimi durdurulacak
Zune player 'gidici' ancak yazılımları hayatını devam ettirecek

Microsoft'un medya çalıcı cihazı Zune player'ı artık üretmeyeceğine dair dedikodular tekrar gündeme geldi. Bloomberg'e göre Microsoft Zune player'ın üretimini durduracak ancak 'Zune' markası, Windows Phone 7 ve Xbox 360'da medya çalıcı olarak yaşamaya devam edecek.

Microsoft'un Zune'dan vazgeçmesinin nedeni ise cihaza olan 'ilginin azlığı'. Geçen ay ortaya çıkan bazı raporlara göre, Microsoft Zune markasını kapatmayı ve fikri haklarını çeşitli ürün gruplarına bölmeye planladığını söylüyordu. Zune'un Microsoft'un ürün entegrasyon planlarında bulunmamasına odaklanan spekülasyonlar, Microsoft'un Zdnet'e yaptığı bir açıklamada yalanlandı.

Zdnet'e açıklama yapan Microsoft, Zune hizmetlerinin herhangi bir şekilde 'öldürülmeyeceğini', müzik ve video hizmetinin Xbox Live, Windows PC'leri, Zune cihazları, WP7 gibi platformlarda, Bing ve MSN'de sunulmaya devam edeceğini söyledi.

Zune player, Microsoft tarafından 2006 yılında, rakibi Apple'ın beşinci jenerasyon iPod'u piyasadayken tanıtılmıştı ve ona göre bazı avantajlı özellikler sunuyordu.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Adamlarda ciddi bir tasarım ve tanıtım sorunu var. Ne cep telefonları tutar ne müzik oynatıcıları... Koydukları isimler de çok dandik.

ipod nano bildiğin :D

zune bence güzele benziyordu ama...
allah aşkına microsoft ya bir mp3 playerda bile dikiş tutturamayacaksan sen işletim sistemi dışındaki şeylere çok bulaşma.

Big bang theory deki sheldon,rajesh e ipodu yuzunden ayar vermisti bi zamanlar ama galiba kimin kimi üttüğü belli oldu :-)

ehehe, edip nerde, yetiş edip microsoftu kötülüyorlar :p xD

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir