MS, uygunsuz şarkıdan dolayı özür diledi

Microsoft'un "cinsel organlı" şarkısı internette tepki toplayınca şirket özür dilemek zorunda kaldı

Microsoft, Norveçli geliştiriciler konferansındaki müzikli performansta ortaya çıkan "uygunsuz, saldırgan öğelerden ve kaba dilden" dolayı özür diledi.

Microsoft'un sahnedeki müzikli ve danslı performansı sırasındaki bir şarkının sözleri tartışma yaratmıştı. Bulut tabanlı Azure yazılım platformu hakkında bir mesaj vermek isteyen Microsoft, bunu dansçılar ve ilgi çekici şarkı sözleriyle yapmaya çalıştı. Ancak şarkının sözlerinde yer alan "Microsoft'un ismi yumuşak olabilir, ancak katılımcıların genital bölgeleri öyle değil" gibi bir satır ("The words MICRO and SOFT don't apply to my penis."), videonun YouTube yayınlanmasından sonra Twitter gibi sosyal ortamlarda tepki topladı. Bunun üzerine Microsoft, özür dilemek zorunda kaldı.

Şaşırtıcı olayın ardından Microsoft, "müşterilerimizden ve ortaklarımızdan özür diliyoruz ve olayı etkin olarak araştırıyoruz" dedi.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Çok gereksiz bir şaka olmuş, ayrıca küçük ve yumuşak bizim uzun yıllardır bildiğimiz bayat bir espri, gerek yoktu yani, iyi yapmamışlar.

hayır yani penis olayını araştırdığında neyle karşılaşacağın bell ki zaten... gene penisle...

ilgi çekmiş yeterince, reklam yerine gelmiş

amaç zaten ilgi çekmek. onuda yapmışlar zaten.

ilgi çekmiş yeterince, reklam yerine gelmiş ********************************************

ilgi çekmiş yeterince, reklam yerine gelmiş ******************************************** reklamın iyisi kötüsü yoktur lafını çürüten durum sanırım Windows 8`li tablet yerine ipad alacağım sonraki dizüstüm Windows 8`li değil Macbook Pro olacak

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir