MS, Windows 7 için özel donanımlarını tanıttı

Microsoft yeni işletim sistemi Windows 7'yi neredeyse tamamladı; sıra uyumlu donanımlara geldi...

Microsoft Win 7 için özel donanımlarını tanıttı
Yeni sistemi daha sağlıklı kullanabilmek için donanım uyumluluğu önemli bir konu.

Windows 7'nin artık eli kulağında. Yeni işletim sistemini kullanmak isteyenler, eğer var olan donanımları yeterli değilse Windows 7'nin satışa sunulması ile birlikte alışverişe çıkacaklar ve yeni işletim sistemini en sağlıklı şekilde çalıştıracak, tam uyumlu donanım ürünleri alacaklar. Microsoft da bunun farkında ve tamamı Windows 7 ile uyumlu yeni nesil donanım ürünlerini tanıttı.

Microsoft'un tanıttığı ve kendi markası ile satılacak olan fare, klavye, web kamerası, oyun cihazları ve diz üstü bilgisayar aksesuarları yeni işletim sisteminden daha iyi randıman almayı sağlayacak şekilde geliştirilmiş. Konuyla ilgili olarak Microsoft'un resmi açıklamasını şu adresten okuyabilirsiniz (İngilizce).

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Valla On numara Oldu. Windows 7 Harika Yapmışlardır. Hızlandırmışlardır. Tam sürümünde.. Tasarım güvenlik Harika :D

Ben en çok Vista uyumlu ekranlara gülüyorum,
ekranın işletim sistemine uyumlu olması nedir ya :D
Standart monitör diye tanısa olur hepsini,
işletim sistemini ilgilendiren donanım ekran kartıdır
ekran kartından çıkan çözünürlük ekrana uygunsa sorunsuz çalışır
Windows 95 olsada çalışır, Vistada da Windows 7'de de.

Directx11 win7 ile gelecekse başta ekran kartları değişecek demektir.

Ubuntu 9.04 varken Windows 7 yi kullanmak için o kadar para vermek mantıksız özellilkle benim gibi öğrenciler için.

Windows 7 gerçekten de çok güzel olmuş. Makul bir fiyatla satılırsa satın alıp kullanacağım.

işte millete bir masraf dağa. donanım üreticilerine bahane hazır. desteklemiyor diyip çıkacaklar işin içinden. yine olan son kullanıcıya olacak. win 7 beraberinde iyi geldiği gibide cepten çok şeyler götürecek eğer randıman almınmak isteniyorsa

bu sefer donanım uyumsuzluğu falan yok gerçekte bir vista için yapılan değişiklikler şart değil aslında.sadece en büyük etken ekran kartı rol oynuyor artık.via 1.2 ghz ddr400 1gb ram ve onboard s3 ekran kartına rağmen bile sorunsuz çalıştıktan sonra pekte bir değişiklik şartı yok. 1gb ram ve iyi bir ekran kartı ile çalışmayacağı ortam yok nerede ise.

ubuntu varken windowsa o kadar para vermek.!!. pardon.. para vermek mi...?! neden verilmesin.. o para vermek değil emeğin hakkını gözetmek demek.. ubuntu mu ..sevsinler sizin linuxsunuzu... bu alemin kralı belli.geliyor windows 7 geliyor...takdir etmesini bilin ki itibar görün.. kıymet bilin ki kiymetiniz silinmesin sizi gidi linuxcular sizi..

şunu hiç unutmayın şıdandartı(şıdandart kazım bile çözmüş olayı :):)) olmayan hiç bir nane başarı yüzü göremez.. şıdandart demek özgürlüğe ket vurmak demek değildir.. şıdandart bir işte ciddiyet demektir..

ubuntu linux.. diğer hopluyor suse.. diğeri madrivana.. gel biradar pardusa gel.. vektör.. koş komşu koş fedoraya gel..enterprise ise gel vatandaş gel redhata.. alayı linux.. bunların hepsi linux.. seç beğen al özgür dünyanın mamulleri bunlar.. hepsinin arkasında farklı kurumlar vakıflar ve özgürlükçü arkadaşlarımız.. bu tablo özgürlük demek mi..?! bırakın ben o özgürlüğü almayayım.. daha kapısından içeri girerken acep hangisi diyorsam bırakın girmeyeyim daha iyi.!!!

dahası var hep takılırlar bu milletin işi gücü msn ve oyun bla bla bla.. windowcular oyun manyağımış.. msn delisiymiş. (: bu iddalarında şıdandartı yok ya neyse.. efendiler şu linux son kullanıcılarda oranı ne?! %1 yakın.. hadi 2 olsun..len hadi 5 olsun kırılmayın.... demekki dünyayın alayının derdi msn ve oyunmuş.. boşu boşuna aziz milletimizi suçlamayın :) :)

diğer bir deyişle dünyada %5 pc uzmanı var sizin hesaba göre.. diğerlerinin alayı fason.... hastayım şunlara ya.. ha birde bizim virus derdimiz yok diyorlarya ölüyorum yaa..!! linuxum var rahat uyuyorum abi....

bu arada bunca yıllık windows kullanıcıyım daha virus yüzünden sistemim çökmüş değil.. lunuxcu özgür çoçuklara duyrulur.. :) sizden ricamız her windows haberi altına atlamayın yeter.. siz özgür dünyanızda takılın işte..!!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir