MS, Windows Phone 8'i 3 sene önce düşünmüş!

MS, Windows Phone 8'i piyasaya yeni sürdü ama işletim sistemi, aslında o kadar da yeni değilmiş!

MS, Windows Phone 8'i 3 sene önce düşünmüş!

Microsoft'ta yaklaşık 5 senedir çalışan tasarım entegrayonu müdürü Eugene Gavrilov, bir röportajında Windows Phone 8 ile ilgili bilmediğimiz bazı ilgi çekici bilgileri ortaya döktü.

WP7forum.ru ile konuşan Gavrilov, Windows Phone 8'in aslında Microsoft'un 3 sene önce hazırlamak istediği bir mobil işletim sistemi olduğunu, ancak bazı kısıtlayıcı nedenlerden dolayı bunun mümkün olmadığını söyledi. Daha çok kısıtlı bir yaklaşımı desteklediklerini ve Windows Phone 7 kullanıcılarının önerilerine kulak verdiklerini söyleyen Gavrilov, boyutları değiştirilebilen kutucukların Windows Phone için en başından beri planladığını açıkladı. Ancak işlev, bir takım teknik kısıtlamalar nedeniyle Windows Phone 7'de tamamlanamamış.

Gavrilov sözünü hiç esirgemeden Windows Phone 7'nin, Windows Phone 8 için geliştirdikleri fikirlerini test etmek üzere kullandıkları bir platform olduğunu da itiraf ediyor. Gavrilov, Windows Phone 8'de bugün gördüğümüz birçok özelliğin en başından beri planlandığını, ancak teknik kısıtlamalar ve zaman kısıtlamaları nedeniyle ertelendiğini söylüyor.

Gavrilov'un değindiği önemli noktalardan diğer bir tanesi ise Windows Phone 7.8'in Microsoft'un eski ceplere sunacağı son mobil işletim sistemi olması.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

3 sene önce düşündükleri şeyi nasıl son anda yetiştirebildiler ve hatta eksik piyasaya sürdüler ( bir çok bug vardı ) onu anlamadım ama neyse :))))

Düşünmüşler yapmaya başlamamışlar. Aslında bu sistemi 3 yıl önce piyasaya verselerdi gerçekten başarılı olurdu WP8.

ben de 5 sene önce düşünmüştüm :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir