MSI, yeni nesil NVIDIA kartlarını duyurdu!

Ünlü ekran kartı firması MSI, yeni nesil GeForce GTX680 kartlarını resmen duyurdu! İşte özellikleri

28nm üretim teknolojisi ve PCI Express 3.0 desteği

28nm üretim teknolojisi ve PCI Express 3.0 desteği

28nm üretim teknolojisi ve PCI Express 3.0 desteği

Yeni nesil MSI ekran kartlarında kullanılan NVIDIA GeForce GTX 680 grafik işlemcisi 28nm üretim teknolojisini kullanıyor. Gelişmiş bu üretim teknolojisi sayesinde yeni GPU'lar hem daha yüksek performans veriyorlar, hem de çok daha az ısınıyorlar. PCI Express Gen 3 standardı ise uyumlu anakart ve işlemci ile beraber kullanıldığında ekran kartı veriyolunda 32 Gb/s bantgenişliği sunuyor. Bu sayede yeni nesil MSI ekran kartları bir önceki nesil GeForce GTX 580 ekran katlarına nazaran yüzde 40 daha çok performans vaadediyor.

Tek Kart ile NVIDIA 3DVision Surround teknolojisi

En yeni DirectX 11 teknolojisini desteklemenin dışında MSI GeForce GTX 680 ekran kartı NVIDIA 3DVision Surround teknolojisini de tek bir kartta sunabiliyor. Böylece kullanıcılar üç adet 3D monitörü yanyana tek bir monitor gibi kullanıp 3D gözlüklerle oyun ve filmlerin keyfini çıkarabiliyor. 3D gözlük haricinde ise tek bir karttan 4 farklı monitöre aynı anda görüntü aktarılabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Anakart ve ekran kartında kesinLikLe tercih ettiğim ve ettirdiğim firma Msı (: TşekkrLer Chip :)

Nvidia sürücülerinde TDR denilen ekranın donmasına ve sistemin kilitlenmesine sebep olan hata düzeltilmeden Nvidia kart almanızı tavsiye etmem.En son model kart alıpda kullanamama ihtimaliniz var.

muhteşem gözüküyor msı ler güzeldir

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
28nm üretim teknolojisi ve PCI Express 3.0 desteği
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir