MSI R9 295X2 raflardaki yerini aldı!

Ekran kartlarına oyun gücü kazandıran MSI, yeni AMD Radeon'unu duyurdu! İşte özellikleri...

MSI R9 295X2 raflardaki yerini aldı!

Ekran kartlarına oyun gücü kazandıran MSI, yeni AMD Radeon R0 295X2 modelinin çıkışını duyurdu. 1018 MHz'e kadar çıkabilen 2 adet R9 290X grafik işlemci ve 8 GB GDDR5 belleğe sahip  R9 295X2, günümüz ve gelecek nesil oyunlarda yüksek FPS değerleri sunacak. Bakım gerektirmeyen sıvı soğutma sistemine sahip ekran kartı sayesinde oyuncular artık çok düşük sıcaklık seviyesi, gürültüsüz ve kararlı bir oyun performansına sahip olabilecekler. İster 4K ve üzeri çözünürlüklerde oynayın, ister bu yılın en ateşli PC oyunlarında pilot koltuğuna oturun..

Yüksek performans

Rekorları altüst eden çift çekirdekli R9 295X2, 2 adet Hawaii XT GPU üzerinde 1018 MHz'e ulaşan 5632 işlemciye sahip. 5GHz frekansındaki 8 GB GDDR5 bellek ise 4K ekranlarda ya da Eyefinity ile 5 adet 1080p monitörde çalışabilecek bant genişliğini sunuyor. TrueAudio ve Mantle teknolojileri ile desteklenen R9 295X2, bu yılın en iyi oyunlarına hazır.

Soğuk ve sessiz

Sağlam alüminyum kasasının altında MSI R9 295X2, Asetek imzalı benzersiz sıvı soğutma çözümü ile grafik işlemcilerin tam hızda çalışmalarını destekliyor. Çift pompa ve radyatörle işlemcilerden uzaklaştırılan ısı, 12cm fan ile dışarı atılıyor. Kartın ortasında bulunan ayrı bir fan ise kartın diğer bileşenlerini soğutarak referans kartlarda bulunmayan bir sıvı soğutma sistemi oluşturuyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

amd hem batıyor hemde hala ekran kartı çıkartıyor tam dengesiz bunlar...

@24 Nis 2014 19:23 adamlar yapıyor batmıyor.

500W tdp değeri çok abartmaya başladılar sıvı soğutma var anlıyorum ama nvidia gibi maxwell mimarisinin hedefini alsanız notebook gpu ları gibi düşük tüketim masaüstü gibi yüksek performans idealini 128bitlik ddr5 boyutu da küçük zaten böyle yüksek sisteme sahip birisi genelde cosmos 2 seviyesinde kasa kullanır

Paranın gözü kör olsun, benim alacağım bilgisayardan bile pahalı olur bu.

iyi hoşta bu sistemle oynancak oyun yok piyasada her ay oyun çıkması gerek yüksek grafik detaylı ama yok ortada.,sadece kart çıkartıyorlar o yüzden pc ler ölüyor yavaş yavaş.

1500 Dolarcık, hyrlsı cnm yha :/

Kart çok iyi olmakla beraber doğal olarak enerji tüketimi de yüksek. Ayrıca birisi kart çıkarıyorlar ama oyunların grafik detaylarının yüksek olmadığını falan zırvalamış burdan ona yav he he lerimi yolluyorum ve kendisini bf4'u ultra ayarlarda oynamaya davet ediyorum. Ayrıca grafik kartlarını sadece oyun için üretmiyorlar grafik tasarım, video düzenleme gibi alanlar için de en önemli etkenlerden biri grafik kartları.

Ben aldım çok memnunum 4k'da 40FPS den aşağıya düşmüyor

Sen de yorum yaz