MSI Wind hack'lendi: 400 Euro'ya MacBook

Meraklı bir kullanıcı ufak laptop MSI Wind'in içerisine Mac OS X yüklemeyi başardı...

MSI Wind hack'lendi: 400 Euro'ya MacBook
MSI Wind: Burada Windows yerine Mac OS X çalışıyor.

Insanelymac.com forumundaki bir kullanıcı Mac OS X Leopard'ın Intel uyumlu bir sürümünü MSI'ın mini laptop'una kurmayı başardığını iddia ediyor.

Jav ismindeki kullanıcı WLAN kartı ile halen problemlerinin olduğunu belirtse de Bluetooh, webcam ve ağ bağlantısının çalıştığını söylüyor. Böylece MSI Wind, her ne kadar Apple'ın hoşuna gitmese de 400 Euro (yurtdışı) fiyatı ile son derece ucuz bir MacBook oluyor. Mac OS X'li Apple laptop'ların fiyatı minimum 1000 Euro.

MSI Wind 10 inç büyüklüğünde, Intel'in Atom işlemcisini (1,6 GHz) baz alıyor ve 1 GB sistem belleği sunuyor. Sabit diski 80 GB depolama alanı sunuyor. WLAN ve Bluetooth da 1 Kg ağırlığındaki NetBook'un sunduğu donanımsal özellikler arasında yer alıyor.

Bilgi için:
MSI - 0216 456 99 70

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Sanal işletim sistemi olarak kurulursa yasal bir sorun ortaya çıkar mı bilemiyorum.

700 euroya toshiba laptop varken ben bunu kim alırki

Sanal işletim sistemi değil normal kurmuş sanırım

aslında işlemcisi falan destekliyorsa kurulabilir neden olmasın ki

çok ilginç değil ben xp ve leopardı dual boot olarak calıştırıyorum zaten ...

MSI iyidir. BT Linux Live CD si (hani şu kablosuz ağları çok seven Linux :PP ) tüm donanımlarımı (VR049 TR) şaşmadan tanıyıp çatır çatır çalıştırırken, aynı CD ile başka notebooklar boot bile edemiyordu.
Xpnin ve Vistanın da tüm sürücüleri beraberinde veriliyor. Bir ara bende SATA diski yedeğiyle değiştirip MacOSx i deneyeyim, cesaret verdi bu haber bir kez daha. Verdiğim para ziyan olmamış, teşekkürler Chip!

helal olsun adamlara

güzel bir gelişme.. mac os x pekçok masaüstü bilgisayarda yükleme esnasında sorunlar çıkarıyor ve uyum problemleri yaşanıyordu. donanımsal olarak bu kadar kısıtlı bir laptop ta yüklenip çalıştırılabilmesi güzel...

ABİİ YAHA BEN DE INDIRDIM MAC leopar AMA KURUYORUM BI TURLÜ OLMUYO 1 HAFTADIR ARASTIRIYORUM NEDIR NASILDIR MAKINA INTEL DUAL CORE 1,6 DDR 2 GB RAM VAR 80 GB IDE HDD VAR AMA HALAN KURDUKTAN SONRA CD BOOT YAIYORUM HATA VERIYO KOCAMAN BI BUTAN ÇIKIYOO VE ENGILSH ALMANCA JAONCA BI YAZILER YAZIYI ALLAH RIZASI ICIN SAGLAM DVD SI OLAN VARSA RASI NEYSE VEREM DE GÖNDERSIN ACAB CD DE MI BI SORUN VAR DIYE DUSUNUYOMBUUTN YOLLAR DOGRU ANLATTIKALRI GIBI BIRE BIR YAIYORUM EKSIKSIZZ AMA MAKINA ÖZELIKLERR YETMIYO GALIBA MASA USTÜ ZATE ONDAN MI ACABA

hoca leopari kurman icin once hardiskini bicimlendirmen lazim gparted denen linux surumu var onla hardiskini fat 32 seklinde bicimlendir yeniden baslat bilgisyari leopar dvd ni tak ve kurulumu yap

duruşu ibook g4 12"i anımsattı :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir