MSN'de bağlantı sorunu

Microsoft, iki gündür problem çıkaran MSN'in son durumuyla ilgili önemli bir açıklama yaptı.

MSN'de bağlantı sorunu
MSN'e bağlanamayan kullanıcılar şaşkındı

Microsoft'un bir iletişim hizmeti olan Messenger'daki (MSN) yurt dışı kaynaklı bir arıza nedeniyle bazı kullanıcılar 2 gündür MSN iletişim kuramıyor.

Microsoft Corporation-Türkiye firması yetkililerinden alınan bilgiye göre, bilgisayarlarında eski sürüm MSN programını kullanan çok sayıda kişi, dün MSN kullanımında sorun yaşamaya başladı.

Ekranda beliren uyarı doğrultusunda MSN'nin yeni sürümünü yükleyen pek çok kullanıcı, yine de MSN'yi aktif hale getiremedi. Vatandaşlar, Microsoft Corporation-Türkiye firmasını arayarak yaşadıkları sorunu yetkililere iletiyor.

Firma yetkilileri, sorunun yurt dışı kaynaklı olduğunu, ilgili yerlere arızanın bildirildiğini, kısa süre içinde sorunun giderileceğini tahmin ettiklerini ifade etti.

Hürriyet

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

msn dinlemeye alınıyor ve bunun hazırlıkları yapılıyor, suçluların yakalanmasını sağlayacak olan bu yapılanma aynı zamanda özel görüşmelerimizin de artık özel olmayacağının habercisi.

valla ben microsoft un yaptığı hiçbirşeye güvenmediğim için hemen yahoo messengerımı açtım msn deki herkesle rahat rahat konuştum...

ben msn açtım ama yazışamadım :D

Bu güncellemeyi yapmadım. 8.5 tekrar kullanıyorum. Forum bölümünde anlatılıyor. Messenger güncel sürümü kullanmak istemeyen forum bölümünden okuyabilir konuyu

hemen felaket senaryoları hazırlanmış msn dinlenmeye alınıyor diye. msn'nin izlenmeye ihtiyacı mı var sanki? kullandığın işletim sistemi windows ise dinlediğin müzikten bile anında haberdar olurlar.

gtalk a geçeriz nolucak yani :)

Bence hepsi bilinerek yapılan bir durum.Nasıl daha önce msn 7.5 ve aşağısı kullanımdan düşürüldüyse, yeni MSN i de kullanmak için de insanlara böyle oyunlar oynuyorlar. Madem yazılım açığı vardı da neden bir paket yayınlamadın ? Bu kadar mı imkansız? Tekelciliğin keyfini sür. Ne zaman sıkıldın eskilerden, hop yeni sürümdenbaşkasını kullandırmamaya başla.

ben gayet rahat konuşuyorum hiç de sorun çıkmadı böyle. 8.5 kullanıyorum sorunsuz

ya nolacak google talk IQu yu yada yahoo mesenger ı kullanırız.

ne olacak eski sürümü bloke ediyor microsoft yeni msn kullanılsın diye uğraşıyor

msn hizmet durumuna ne zaman baksam servisler sağlıklı çalışıyor yazıyor o sayfayıda bir kere sabitlemişler sorun olduğundada aynı şeyi sölüyor microsoft bu normaldir. :) (G3.TR)

Chip Online'nın bu ayki dergisinde görmesem Nimbuzz programı gibi bir programı bulamazdım. Daha önceki çoklu hesap programları ya fazla abartılı yada çok ram tüketen cinstendi. Nimbuzz Messenger 2009 sürümüne 5 çeker arkadaşlar...

Hiç çalışmasında kurtulalım yaw, rezalet tbi program, bi dosya göndermek için bill gates'den imzalı izin almak gerekiyor virüs olmadığına dair, mesaj gönderilmiş gösteriyor ama gitmiyor, gitmediğine dair bilgide gelmiyor! Skype bu işin kralıymış, 1 aydır kullayorum, çok memnunum.

yenı surumu yukleyın olsun bıtsın ugrasmaya degmez :)

yeni sürümü yükleyin olsun bitsin .

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir