Mürekkep kullanmadan baskı yapan 5MP kamera

Tomy Xiao: Bu fotoğraf makinesi anında baskı yapıyor; üstelik mürekkep kullanmadan...

  • Ümit Öncel
Mürekkep kullanmadan baskı yapan 5MP kamera
Özel olarak geliştirilmiş ZINK adlı kağıt, baskı için mürekkep kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.

Bir zamanlar sıklıkla kullanılan Polaroid fotoğraf makineleri, amatör kullanıcılar için anları kaydetmenin en pratik ve hızlı yoluydu. Ve artık Tomy Xiao TIP-521 dijital fotoğraf makinesi ile aynı yöntem daha da kolay hale geliyor.

21. yüzyılın Polaroid'i denilebilecek olan Tomy Xiao TIP-521, kendi üzerinde taşıdığı ufak bir yazıcı ile, çekmiş olduğunuz fotoğrafları anında kağıda basmanızı sağlıyor. Çekilen fotoğrafları 16 MB'lık belleğinde tutan cihaz, LCD ekranından seçerek beğendiğiniz resmi size mürekkep kullanmadan kağıda dökme imkanı sunuyor. Özel olarak geliştirilmiş ZINK adlı kağıt, özel bir teknoloji ile üretilmiş ve içerisindeki boya kristallerinin ısıtılması yöntemi ile fotoğrafları oluşturabiliyor.

Beğendiğiniz fotoğrafı 60 saniyeden kısa sürede basabilen cihazın ay sonunda piyasada olması bekleniyor. 5 Megapiksellik TIP-521, yaklaşık 357 dolar karşılığı satışa sunulacak. 10'lu paketlerde satılacak olan ZINK kağıtlarının fiyatı ise 9 dolar olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

:D kağıtlar bayağı pahalı.Ama sonuçta yeni bir teknoloji..10 numara..

çok güzel bir düşünce.

1-2 yıl sonrası için gayet iyi

kağıtlar iyi bence, fotoğrafçıda 10x15 resimlerin tanesi 1 lira. bunda resmin tanesi yaklaşık 1.4 liraya denk geliyor. fotoğrafçıya gitmeye lüzum kalmadan çıktı alınabiliyor olması çok iyi. hem böylece vesikalık fotoğraflar da bedavaya gelir. düz renk bir arka plana (duvar) karşı 3 MP lik resim çekip photoshopta çoğaltılınca 12 vesikalık 1.4 liraya gelir. (10x15 kağıda 12 vesikalık sığıyor.) Bu fiyata hiç bir fotoğrafçı yapmaz bunu. Ben kendim photoshopta 36 MP'lik (3 MP kafa resmi x 12) resim hazırlayıp jpg olarak fotoğrafçıya vermiştim, tanesi 1 liradan 2 tane basmamıştı. kulakları çınlasın şimdi :))

Kağıt kaç para?

sen biraz zor basarsın vesikalıkları o kartlarda ileri zekalılık yapayım derken dikkat et fazla kaçmasın

fotorafcıda 10x15 in fiyatı 25 ykr ile 35 kurus arasında. hem fotograf kartı daha kalitelidir. ayrıca 3 mp ik kafa resmini 12 tane yapınca 36 mp olmaz. öle bişi yok.

Sen de yorum yaz