Müşteri memnuniyeti en iyiyi belirliyor!

Yapılan araştırmaya göre en güvenilir bilgisayar üreticisi ortaya çıkıyor. Detaylar burada...

Müşteri memnuniyeti en iyiyi belirliyor!
Asus ve Apple en güvenilir üretici seçildi...

Rescuecom'un Michigan Üniversitesinin ve diğer birçok organizasyonun öncülüğünde düzenlediği "Amerikan Müşteri Memnuniyeti" adlı konferansta en güvenilir bilgisayar üreticisini açıkladı.

Firma CEO'su David Milman'ın yaptığı açıklamaya göre Apple ve Asus'a bilgisayar problemleri ile ilgili gelen çağrıların diğer firmalara göre daha az olduğunu, bu firmaların yüksek kalitede bileşen sunduğunu ve böylelikle servise başvuran kullanıcı sayısının da çok az olduğunu belirtti.

Yılın 2. çeyreğinde en iyiler konumuna geçen Asus ve Apple'ı Lenovo, Toshiba ve Hewlett-Packard takip ediyor. Dell ise bu araştırmada %22,1'lik bir oranla 7. sırada yer aldı.

Otomobil ve bilgisayar alanındaki müşteri memnuniyeti konularına değinen konferansta Apple yapılan ankete göre 85 puanla 1. sırada yer alırken, Dell 75 puanla 2.liği bırakmadı.

Kullanıcıların servise gönderdikleri bilgisayarlarının en kısa zamanda onarılmasını istedikleri ve en az masrafın oluşmasının sağlanmasını istedikleri de konferansta açıklananlardan.

Bu araştırmanın herhangi bir bilgisayar üreticisi tarafından yaptırılmadığının altını çizmek istiyoruz. Zira tarafsız bir araştırma da böyle elde edilebilir. Apple ve Asus'un müşteri memnuniyeti için gerekli hassasiyeti gösterdiğini öğrenmek çok güzel. Umuyoruz ki diğer üreticilerde kullanıcı potansiyelini kaybetmemek ve gönüllere taht kurmak için yeteri kadar dikkatli olmaya çalışıyorlardır.

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Apple mı? hadi ordan.

apple konusunda bişey diyemem ama asus berbat bir marka 2 tane laptop aldık laptopun kasasındaki boya kavladı

apple' ın kullanıcısı az olduğu için teknik servisleri akşama kadar çekirdek çintiyor ve zaten bozulan parçalarda pek değiştirlmemeye çalışılıyor, fiyatları zaten KAZIKLI VOYVODA gibi...!!!

" bilmeyenler kazıklı voyvodayı bi araştırsınlar "

Bugün itibari ile hp dizüstü bilgisayarımın anakartı yandı.Daha öncede hard diskle ilgili problemler yaşamıştık aldığımızdan beri hiç bitmedi sorunları.Şans mıdır kalitesiz üretim midir bilemiyorum.

apple ı bilmem de asus için hadi ordan derim ancak, hangi dizüstünün kasası çatır çatır çatlamış söyleyin bana???

apple' ın kullanıcısı az olduğu için teknik servisleri akşama kadar çekirdek çintiyor ve zaten bozulan parçalarda pek değiştirlmemeye çalışılıyor, fiyatları zaten KAZIKLI VOYVODA gibi...!!!

" bilmeyenler kazıklı voyvodayı bi araştırsınlar "

Tabii ya türkiye ile amerika aynı ya.Amerika dadiğer bilgisayarlardan az bir fiyat farkı var türkiyede ki normal laptopun üç katına satılmıyor maalesef

Apple bilmem ama Asus bir numaradır benim gözümde, 100lerce donanımını kullandım ve kullanıyorum fakat sadece biri arıza verdi, güvenim sonsuz

apple bende bilmiyotum ama Asus işinde usta bir firma bazıları biraz pahalı diyor ama verdiğin paraya değer kardeşim

Apple bu konuda rakipsiz. Asusa da tebrikler

Asus hala laptopumu yollamadı 30 işgünü geçti hala ortada yok

Türkçe okunuşu rahat olanlar kazansın diyorum, asus, dell kim tutar sizi..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir