Müthiş bir Windows 10 Mobile!

Windows 10 Mobile'ın nasıl daha iyi görünebileceğinin cevabı, bu harika konseptte gizli!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10 Mobile böyle olmalı!

Bir süre önce tanıştığımız Windows 10 Mobile, henüz resmi olarak dağıtılmaya başlanmadı. Mobil platform şu an sadece Lumia 950, 950 XL ve Lumia 550 gibi yeni telefonlarla birlikte gelse de şimdiye kadar aldığı tepkiler Microsoft'un beklediği kadar iyi görünmüyor.

Brezilyalı arayüz tasarımcısı Robson Jobs'un aklında ise farklı bir Windows 10 Mobile var. Jobs, konseptinde Windows 10 Mobile'ın arayüzünde birkaç değişiklik yapıyor. Konsepti oluşturmak için Adobe Premiere Pro ve Illustrator'dan faydalanan tasarımcı, küçük değişiklikler yapmış olsa da işletim sisteminin genel görünümünde büyük farklılıklar var.

Değişikliklerin başında giriş ekranındaki canlı kutucukların etkileşimli ve saydam hale getirilmiş olması var. Uygulama listesindeki büyük metin kutusu da çok daha küçük bir arama düğmesiyle yer değiştirmiş. Metin kutusunu bu düğmeye dokunduğunuzda görünür hale getirmiş oluyorsunuz. İşlem merkezi de saydam arka plan, widget'lar ve ilerleme çubuklarıyla elden geçirilmiş. 

Jobs'un konsepti Windows 10 Mobile'ı şu anki halinden daha olgun ve kullanıcı dostu bir işletim sistemi haline getiriyor. Microsoft elbette bu konsepti olduğu gibi kullanmayı düşünmeyecektir ancak ondan bazı ipuçları almasını umuyoruz.

Daha fazla görüntü, sonraki sayfada.

Windows 10 Mobile konseptinden kareler

Görseller: Robson Jobs (Behance)

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

kaç paraysa versinlerde istihdam etsinler adamı

@12 Ocak 2016 11:35 İyi söylüyorsunuz da. O kadar güzel Wimdows tasarımları varken bu saçma kareleri getiren bir firmadan bahsediyoruz. Başlat menüsüne "AÇ/KAPA" yazan bir firmadan bahsediyoruz. Gizlilik konusunda meydanı boş bulup bir tek herşeyinizi alırız demediği kalan bir firmadan bahsediyoruz. Bir Longhorn a bakın ki 2002-2003 yılında tasarlandı. Bir de Windows 10 a bakın hangisi fonksiyonel ? ve aralarında onca yıl varken ! Herşeyi yiyen kulanıcılar olduktan sonra gerisi boş.

@12 Ocak 2016 11:35 Bir internet ortamında şunu aratın From "Longhorn" To Vista: The Development Reset ve iki sürüm arasındaki gelişime bakın. Ardından da Windows 7 den sonraki sözde geliştirmeye bakın. Tasarımı tamamlanmamış ve yanlış yönde gelişmelerle dolu sürümler göreceksiniz. Herşeyin masaüstünde kolayca görülebileceği ve kullanımı hızlandırılmış bir tasarım -geliştirme yönünden herşeyin gizlendiği, zorlaştırıldığı ve arka planda bilgi yürüten bir sisteme doğru evrildi.

Bunlar MS yapamaz. Çünkü tasarım özürlüler.

Deşhet-ül vahşet Windows mobile üstsüz adamı alsınlar

Microsoft'ta gerçekten tasarım yoksunu insanlar çalışıyor. Sonra Pokemon gibi işletim sistemi ortaya çıkıyor.

@12 Ocak 2016 13:58 pokemon olsa çinliler kapışır sabah kuyruğa girer

Hiç wp deneyimleme şansım olmadı.Gerçekten merak ediyorum hoş duruyor.

kesinlikle doğru arkadaşım adam uğraşmış yapmış

Hala kutucuk, hala iğrenç..

adam gibi oyun yapsınlar windows 10 işler çok değişir.

windows mobile kesinlikle arayüzü değişmesi lazım genelde beğenilmeyen metro arayüzünde neden ısrar ediyorlar ki

Microsoft un eleman ordusundan daha iyi düşünmüş Microsoft ununla anlaşsın verdiğiniz resimlerde o tasarım dahaşık ve olgun duruyor

Bu insanlari anlamak cok zor, Win8 ilk ciktiginda metro arayuzu igrenc dedigimizde (biz begenmeyenler) cahilligimiz, ilkelligimiz ve akla gelmedik bir cok sifatimiz olmustu. Simdi ne oldu da birden igrenc oluverdi? Yeni mi dustu jetonunuz?

Wp10 büyle on numara oluyor keşke büyle yapsalar inşallah olur

Sen de yorum yaz