MySpace'in yeni tasarımı yayında

Bir zamanların dev sitesi, yenilediği tasarımıyla ve yeni özellikleriyle geri döndü!

MySpace'in yeni tasarımı yayında

Bir zamanların en büyük sosyal ağı olan MySpace, Facebook'un çığ gibi büyümesine dayanamamış ve birkaç sene önce popülerliğini tamamen yitirmişti.

Kullanıcı kitlesi giderek daralan MySpace, pes etmedi ve şimdi yeniden tasarladığı web sitesiyle karşımızda. Temmuz ayından beri şirket içinde test edilen yeni web sitesi, kapılarını ilk kez yıllardır ortalarda pek görünmeyen şarkıcı Justin Timberlake'in yeni albümü Suit & Tie'ın çıkışıyla aynı anda açıyor.

MySpace'in yeni tasarımının en çok üzerinde durduğu iki şey müzik ve yeni müzikleri keşfetmek. Sitenin her sayfasının alt kısmında müzik çalmanızı ve müzik kuyruğuna yeni parçalar eklemenizi sağlayan bir çalıcı bulunuyor. Yeni Discover işlevi, çok konuşulan müzik makalelerini bir menü halinde size sunuyor.

Facebook, Twitter veya eski MySpace oturum bilgilerinizle giriş yapabildiğiniz MySpace'in yeni görünümünden hoşlanmadıysanız, giriş sayfasının üst kısmındaki gri çubuğa tıklamanız yeterli oluyor.

MySpace'in bu son geri dönüş girişiminin işe yarayıp yaramayacağını zaman gösterecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Muhtemelen yaramayacaktır. Myspace'i bitiren şey Facebook'un büyümesi değildi aslında. Site görünümü hususunda gittikleri radikal değişikliklerin sonucunda sitenin tüm kullanışlılığını yitirmesi ve son derece yavaş çalışmaya başlaması Myspace'i bitiren şey oldu. Müzik keşfetme konusunda www.soundcloud.com ya da www.purevolume.com gibi pek çok site gayet güzel işlemekte. Myspace'in bu gibi yapılanmaların önüne geçebileceğini artık hiç zannetmiyorum.

Eski myspace hesabımla giriş yapamıyorum :S

hadi hayirlisi

Myspace Justin'in beyler. Adam oraya para gömdü yeni single bahane.

harika olmuş

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir