N9'un kendi gelmeden taklidi geldi!

Nokia'nın MeeGo'sunu kullanan N9 kanlı canlı karşınızda. Ama ne yazık ki Nokia'dan gelmiyor!

  • Gökay Özbudak

Nokia'nın ilk MeeGo işletim sistemini kullanacak olan cihazının N9 olacağı önceden duyulmuştu. Kaygan QWERTY klavyeye sahip yeni Nokia'yı bekleyemeyenler için taklit piyasası elini çabuk tuttu ve ortaya bu telefonu çıkarttı.

İnternete sızan bazı fotoğrafları ve bazı bilgileri birleştirip ortaya yukarıda görmüş olduğunuz telefonu çıkartan Çin piyasası, telefona birçok özellik eklemekten de çekinmemiş. 14 mm incelikteki kaygan klavyeye 3 inçlik ekran yerleştiren telefonun yapımcıları ayrıca Wi-Fi, Bluetooth, ön ve arka kamera, FM radyo, Çift SIM desteğini de esirgememişler.

Taklit telefonun kullandığı işletim sistemi Symbian'a biraz benziyor. Telefonun piyasadaki değeri ise 106 dolar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Adamlar gerçek üreticiden bile hızlılar :D Ürün prototipinin fotoğrafını görüp aynısını yapabiliyorlar:)
Bu çin işi telefonlar hakkında küçük bir bilgi vereyim: 1-2 dakika içinde hiçbir alet kullanmadan monte edilebiliyorlar ve gümrükten girerken parça parça giriyorlar vergisi daha düşük oluyor:)

hemen de çakmacılar vermiş ayarı....
tanker olsa yapmaz valla.

daha iyi olmasın bide N9 dan :)

Bunun malzemesi tenekedir.Ne zaman çin malı telefon alsam,kullandıgım zaman kafam agrımaya başlıyınca anlıyorumki biri beni arıyor.Okadar çok radyasyo yayıyorki,tam bi baş belası.Bi ara operlör bozulmuştu içini açıp ben lehimledim.Fabrikanın lehiminden daha saglam oldu..

ucuzmuş denemek lazım :d

Adamlar dünya ile aralarına karbon kağıdı koymuşlar resmen :D

Sen de yorum yaz