N97'den Türkiye'ye özel uygulama...

Nokia, N97 ile bir ilke daha imza atıyor: İşte Türk kullanıcıları bekleyen sürpriz...

N97'den Türkiye'ye özel uygulama...

Nokia tarafından Esma Sultan Yalısı'nda yapılan etkinlikle tanıtılan Nokia'nın amiral gemisi Nseries mobil bilgisayarların son üyesi Nokia N97 kapsamında Turkcell, Garanti Bankası, Milliyet, ve Matriks Mobile ile yapılan işbirliğiyle Türkçe içerik sunulan widget'lar geliştirildi.

Turkcell-im widget'ı N97 kullanıcılarının gerçek internet deneyimi yaşamalarını kolaylaştırmak için hazırlandı. Kullanıcılar bu widget ile hayatlarını zenginleştirecek ve kolaylaştıracak tüm internet sayfalarına, günlük yaşamda ihtiyaç duydukları bilgilere, e-postalarına ve arkadaşlarına tek tıkla ulaşabilecekler. Yerel widget'ı ile Garanti Bankası, banka şubesini Nokia N97'ye taşıyor. Kullanıcılar, güncel iç ve dış piyasa bilgilerine anında ulaşabilecek, ATM lokasyonlarını öğrenebilecek, Reuters haberleri ile ekonomiyi takip edebilecekler. Hızla ve güvenle, anında bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Son dakika gelişmeleri anında N97'nizde...

Türkiye'de satılacak Nokia N97'lerin ana ekranlarına yerleştirilen Milliyet widget'ı ile son dakika gelişmeleri anında Nokia N97 ekranında görüntülenebilecek.

Nokia Türkiye Genel Müdürü Conor Pierce ise Türkiye'ye özel widget'lar hakkında görüşlerini şöyle belirtiyor, "Nokia Türkiye'deki kullanıcıları için yerel widget'ları da hizmete sundu. Yerel widget'lar oluşturma kapsamında Turkcell, Garanti Bankası, Milliyet ve Matriks Mobile ile yaptığımız işbirliğinden gurur duyuyoruz. Bu widget'lar mobil interneti kişiselleştiren ve bilgilerin canlı olarak alınmasını sağlayan uygulamalar. Kullanmak istediğiniz widget'ları Nokia N97'ye yüklüyor, isterseniz ana ekranınıza yerleştiriyor, isterseniz de arka planda kullanıyorsunuz. Widget'ları ana ekranınıza yerleştirdiğinizde bilgileri anında canlı olarak ana ekranınızda görüyorsunuz. Doğrusu, widget'ların bu telefonun en can alıcı özelliklerinden biri olduğunu tüm kullanıcıların hissedeceğine inanıyorum."

Kullanıcılar Ovi Mağazası'nda bulabilecekleri pek çok widget arasından tercih edeceklerini ana ekranlarına yerleştirerek Nokia N97'lerini ve mobil internet deneyimlerini sadece kendilerine özel hale getirebilecek, diğer bir deyişle cihazlarını kişiselleştirebilecekler.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

çok iyi gerçekten hem bankacılık işlemlerinizi şubeye gitmeden yapabileceksiniz hem de haberleri takip edebileceksiniz.
esasında i tunes ta olduğu gibi kullanıcılar tarafından geliştirilen uygulamalar olursa çok şık ve kullanışlı olur. böyle birşey olucakmı bilmiyorum açıkçası

Bunları 1 gb paket ile sunmak mantıklı değil. Birçok insan kota aşacaktır.

"widget'ların bu telefonun en can alıcı özelliklerinden biri olması " biraz saçma olmuş. Bence en can alıcı özellikleri 32 gb kapasitesi SD ile 16 gb ilaveyle 48 gb a ulaşması, wi fi 3g dokunmatik ekran 5 mp camera ve klavyesi ile rakiplerinden öne çıkması. Yazılım olarak nasıl kolaylık sağlıyor bilmem, donanım olarak çok üstün. Bir de fiyatı belli olsa fena olmayacak.

Ya Türkiye'ye en özel uygulama +1500 TL gibi bir yüksek fiyattır. Bunun üstüne tanımam.

Bir daha NOKIA almayacağım için altından özellikler koysalar umurumda değil. Kullanılmayan bir çok saçma özellik koyup göz boyuyorlar.
Program yükleriz diye symbian alıyoruz ne program yükleniyor ne de malzeme kalitesi artıyor.
Telefonları 6 ay sonra hiç düşürme çizik olmadan dökülmeye başlıyor.

Bundan sonra APPLE IPHONE alacağım hiç değilse ısınıp kışın ellerimi sıcak tutar

infoman yazmış:
Bir daha NOKIA almayacağım için altından özellikler koysalar umurumda değil. Kullanılmayan bir çok saçma özellik koyup göz boyuyorlar.
Program yükleriz diye symbian alıyoruz ne program yükleniyor ne de malzeme kalitesi artıyor.
Telefonları 6 ay sonra hiç düşürme çizik olmadan dökülmeye başlıyor.

Bundan sonra APPLE IPHONE alacağım hiç değilse ısınıp kışın ellerimi sıcak tutar
---------------------------------------------------------

Aldığınız telefonların hepsi Made In China olduğundan olabilir mi acaba o 6 ay sonra dökülme :).
Telefon alırken telefonun bataryasını çıkartıp nerde üretilmiş ona bakarsanız daha kaliteli bir ürün alabilirsiniz.Bende N73 var 2Yıldır kullanıyorum dökülme bozulma olmadı,bir çok kez yüksek yerden düşmesine rağmen halen sağlam.

Nokia`ya kalitesizi mal kullaniyor diyenlere sasiyorum. Belki en iyi degil ama en kaliteli isciligi onlar yapiyor. Nokia telefonlara saglamlik konusunda sikayet ediyorsaniz, diger markalari hic denemeyin bile.

n97nin kamera kapağının lensi çizme problemi ne oldu? Bilen var mı?

1- Hiçbir zaman çin malı kullanmam
2- Kaliteli sağlam olsun iyisi olsun benim olsun derim ve buna göre alışveriş yaparım
3- Sırasıyla son 4 Telefonum N95-1, N95 8GB, N96 ve son olarak N85
hiçbirinde Made in china yazmaz!!! ve KVK dan sıfır olarak aldım. Dileyene fatura fotokopisi yollarım
4- Döküntülerin sorunları
A- N95-1: kapak sallanması, insanın cebinde telefonun boyasının aşınması, krom kaplı tuşların kromunun atması, kayar kapağının şangırdaması sallanması lönklönk etmesi, son olarak arka batarya kapağının 4 tırnağının hiç çıkarılmadığı halde kırılması!!!!

B-N95 8GB: Tuşlarının aşınması telefonun arka siyah kapağının ve kasasının kaplaması kalkması bir müddet sonra kayar kapağın şangırdaması

C-N96: kayar kapaktaki şangırtı, salyangoz gibi yavaşlık, hoparlörlerin cart diye bozulması, ahize kulaklığının konuşma esnasında cızırtı çatırtı çuturtu yapması,düşük şarj süresi, vs vs

D- N85 chopper: kendiliğinden menü tuşu ile C tuşu arasından çatlaması kırılması kopması cortlaması, üst kapaktaki tuşların kendiliğinden kalkması (o kırılan tuşlar), N95 lere nazaran bazı uygulamalarda yavaşlık, kayar kapağın şangır şangır N95-1 den bile çok sallanması ve titreşim açık olduğunda kayar kapağın aşırı gürültülü ses çıkarması, arka kapağın sağlama olsada hafif boşluk olup insana kırılacak gibi zayıf gelmesi.

DAHA TELEFON TECRÜBENİZ OLMADAN AKLI GIT MUAMELESİ YAPMANIZ SİZİN ACINACAK DURUMUNUZ

made in china yazısına niye takılıyosunuz anlamadım dünyanın en iyiside en kötüsüde buralarda üretiliyo nasıl bütün malları karalarsınız çok enteresan ?

çin malı kullanmıyosan heralde teknolojiden uzak yaşıyorsun çünkü kullandığın çoğu şey çinde üretiliyor

güzel mantık yürütmüşsün :) evet teknolojiden o kadar çok uzağım ki anlatamam :) hatta bu siteye bile giren ben değilim :) Ben hiçbir zaman çin malı kullanmam diye konuyla alakalı olarak TELEFON hakkında söyledim, diğer hususta bazı ürünlerde çin malı kaçınılmazdır ama 5 tlye çin malı elfeneri varsa 20 TLye alman malı alırım.
tahmin etme sor söyleyeyim

n97 ciddi manada kisa omurlu sarja sahip. iphone almadigima hayiflaniyorum

1. yorumdaki arkadaşım ilk olarak bnmde bir n97m war (mini değil) snn telefonun çakmadır yada kullanmayı bilmiyorsundur. N97nin şarz süresi 12 saad dolum ile en yüksek sesde müzik dinleyerek bile 5 gün gidiyor. eğer telefonu oyun ve eğllence amaçlı kkullanmaz sadece işine bakarsan 1 yada 1,5 hafta gidio ama telefonda sım kart yok ve açık ama kullanırmıyosa telefon otomatikmen şarzını kendi bitirio neden çünkü pilinin ömrü kısalmasın die oda 1 gün tam açık kalabilio( nekadar kullanırsan o kadar uzun- nekadar kullanmassan okdar kısa süreli bir şarzı war.)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir