N97 için belirlenen fiyat ortaya çıktı!

Nokia yeni bombası N97 için ön sipariş alımına resmen başladı; fiyat hiç de korkulacak gibi değil...

  • Ümit Öncel
Merakla beklenen N97 için önsipariş resmen başladı
N97 ön sipariş fiyatı 699 dolar

Nokia'nın iPhone'a karşı en güçlü kozu olarak lanse edilen N97'ye nihayet resmi olarak web üzerinde. Nokia'nın ABD için hazırlanan sitesi NokiaUSA'de N97 için özel olarak açılan bölümde yeni telefonun tüm özellikleri detaylı bir şekilde açıklanıyor. 3,5 inçlik dokunmatik ekran ve 640 x 360 piksellik çözünülürlüğe sahip olan telefonun Haziran ayında piyasaya çıkması bekleniyor. O zaman kadar N97 ile ilgili tüm özellikleri Nokia'nın şu adresinden inceleyebilirsiniz (İngilizce).

Bu arada daha önce sizlere Amazon.com üzerinden N97'nin ön sipariş verme imkanın başladığını duyurmuştuk. Nokia'nın sitesi ise Amazon.com'un ilan ettiği fiyattan çok daha ugun bir rakama ön siparişi resmen başlattı. Nokia'nın ABD sitesi üzerinden ön sipariş fiyatı ise 699 dolar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

ülkemizdeki fiyatı 4 haneli rakamları bulacaktır maalesef.

daha ne olsun. yalnız bu qwerty klavyede türkçe versiyon için türkçe karakter desteğini nasıl sağlayacağını merak ediyorum

Bu fiyata çıkacaksa iidir

Doların yükselmiş olduğunu göz önünde bulundurursak fiyat daha uygun olabilirdi. Aslında fiyat uygun ama malum döviz...

bir daha hayatta nokia almam bir kere aldım bin pişman oldum, bir kaç haftadan beri SonyEricsson X1 kullanıyorum süper ötesi bir telefon

Doların yükselmiş olduğunu göz önünde bulundurursak fiyat daha uygun olabilirdi. Aslında fiyat uygun ama malum döviz...

Birkaç kısa bilgi eklemek istiyorum...

Nokia'nın yani akıllısının, sadece 434MHz hızındaki bir ARM 11 işlemcisi barındıracağı belli oldu. RAM miktarı ise 128MB olarak şekillendi.

Açıkçası sene başında kullanıma sunduğu E55'e 600MHz'lık işlemci yerleştiren Nokia'nın böylesi büyük beklentilere sahip olan N97'de niçin bu tür bir seçime yöneldiğini anlamak mümkün değil. Öyle ki akıllı telefon segmentinde konumlanacak bu modelin işlemcisi 'müzik odaklı' 5800 XpressMusic'in bile sadece bir adım önünde. (Hatırlarsak 5800'da 369MHz'lık bir işlemci kullanılmıştı)

Bu fiyata Türkiye'ye asla getirmezler kimse heveslenmesin. Nokia N97'yi 1000tl den aşağıya satmayacak, bence 1300-1400 civarı birşey olur fiyatı. Fiyatlandırırken diğer modellerinde fiyatlarına bakıp öyle değerlindirmeli bir N96 N85'e göre daha bi pahalı olacak. Kişisel fikrim alınmaz, alınmamalı. Ama yanlışlıkla 699 dolara gelirse ülkemize o zaman düşünülebilir.

1.700 tl, garanti veririm aşağıya olmaz.

Haziran ayına N97 den kat & kat üstün yeni nesil iphone ların çıkacağı aşikar :) dört gözle bekliyorum ...

bence artık nokia biraz hızlı çalışsa daha iyi olacak cep telefonları uzerındekı kamera cozunurlugunde nokia geri kaldı. dokunmatik olayında da. buda nokia nın pazar kaybına yol açıyor. kullanılan kamera çözünürlüğüde diğer markaların aynı çözünürlükteki modellerı ile karşılaştırıldıgında bıle nokia kaybediyor bence foto çekecekseniz samsung yada sony tercih edin

Sen de yorum yaz