N97 işe yarıyor, Nokia sınır tanımıyor...

N97 Nokia'ya uğur getirdi: İşte cep telefonu devini çok sevindirecek bir haber...

  • Halil Mollaoğlu
N97 işe yarıyor: Nokia'nın satışları artıyor
NokiaN97: Akıllı telefonlarda trend dönüm noktası.

Cep telefonu piyasasının hâkimi Nokia, 2009'un dördüncü çeyreğinde akıllı telefon yelpazesi sayesinde trend dönüm noktasını başarıyla geçmiş olabilir.

Nokia 2009'un dördüncü çeyreğinde dünya çapında 127 milyon cep telefonu sattı. Firma verilerine göre bu miktar yüzde 39 pazar payına tekabül ediyor. Nokia CEO'su Olli-Pekka Kallasvuo yaptığı bir sunumda açıkladığı bu rakamlar ile çok mutlu gözüküyordu; zira ona göre bu, piyasa devinin pahalı akıllı telefonlarının iyi sattığı anlamına geliyordu.

Tüm firmanı gelirleri yüzde 5,3 oranında gerileyerek 12 milyar Euro'ya düşmesine rağmen N97 ve N97 mini gibi başarılı modeller firmanın iyimserliğini kaybetmemesini sağlıyor. Durum borsacıları da rahatsız etmedi: Çeyreğe ait kâr miktarı olan 948 milyon Euro (önceki sene 576 milyon) açıklandığında Nokia hisseleri yüzde 10 oranında değer kazandı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

keşke n900 tr ye gelse...

n900 sadece avrupa pzarina girmis sanirsam arastirdim bir arkadasimdan rica ettim americada bile anlasmali olarak servis saglayicilar tarafindan satiliyor

" Nokia CEO'su Olli-Pekka Kallasvuo yaptığı bir sunumda açıkladığı bu rakamlar ile çok mutlu gözüküyordu; zira ona göre bu, piyasa devinin pahalı akıllı telefonlarının iyi sattığı anlamına geliyordu. "

Bundan sonrada özelliklerine göre fiyatları yüksek tutmaya devam ederler artık. Buna para vereceğime HTC alırım bi tane. Bu telefonda Maemo olsa çok daha iyi olurdu. Symbian artık bitiyor.

Bu güne kadar sıkı bir nokia kullanıcısı olarak, artık NOKIA dan nefret ediyorum.

symbain bitmiyor esas yeni geliyor. symbian 3 ile bu yılın ortasından itibaren yeni teller duyurulmaya devam edecek ve ortalığı kasıp kavuracak.

ben symbian 3 ün maemo kadar kullanıcı dostu ve hızlı olabileceğine inanmıyorum, hele hele n97 yi burda bu kadar övmüş olmanıza hiç inanamıyorum, şu andaki telefonum n900 ve şunu söyleyebilirim ki, nokianın tüm üst sınıf modellerini çıkar çıkmaz aldım fakat n900 kadar özel bir telefon kullanmamıştım şimdiye dek, 2 aydır kullanıyorum ve tek bir kere bile duraksamadı, n97'nin ram sorunu, sms deki yavaşlığı ve daha bir çok problemini yaşamış birisi olarak n900 bana ilaç gibi geldi, ve telefon alacak arkadaşlara bir öneridir, eğer gücünüz yetiyorsa n900 den şaşmayın.

Sen de yorum yaz